Wardruna poszukuje odpowiedzi

Norweski zespół Wardruna prezentuje oficjalny teledysk do piosenki „Skugge” (Cień). Singiel jest zapowiedzią nadchodzącej płyty oraz niesamowitą dźwiękową podróżą, dialogiem między człowiekiem a cieniem.

Einar Selvik ujął genezę piosenki jako „pieśń o cieniu, echu i równowadze między poszukiwaniem odpowiedzi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz”. Teledysk do najnowszego singla został nakręcony i wyprodukowany przez Ragnarok Film w styczniu w Norwegii. Aby skrócić czas oczekiwania na ich nadchodzące wydawnictwo „Kvitravn – First Flight of the White Raven” w rozszerzonej wersji (premiera już 22 kwietnia!), zespół podzielił się także nagraniem utworu na żywo.

Rok po wydaniu „Kvitravn”, jako preludium do nadchodzących koncertów, Wardruna prezentuje dwupłytowe wydanie deluxe, w tym oryginalny album studyjny z 2021 roku oraz uchwycone 26 marca ubiegłego roku nagrania z ich chwalonego, przekraczającego granice wirtualnego koncertu. Nowe wydanie zawiera specjalną setlistę składającą się z nowych piosenek z „Kvitravn” oraz ulubionych kawałków fanów z ich katalogu. Płyta jest także dostępna w limitowanym kolekcjonerskim pudełku.
„«Kvitravn – First Flight of the White Raven» to audiowizualne nagranie, które zostało wyemitowane online”, zapowiada Einar. „Stworzyliśmy je w czasach, gdy nie wolno było występować przed publicznością, dlatego bardzo zależało mi na tym, aby samo nagranie oddało energię występu na żywo. To, co słyszycie, to to, co wykonaliśmy w danym momencie w tamtym pomieszczeniu. Po zakończeniu nagrań niczego nie dograliśmy ani nie poprawiliśmy. Tak jak na zwykłym koncercie, starannie skomponowaliśmy setlistę, wybierając utwory ze wszystkich naszych płyt, w tym garstkę piosenek z nowej płyty, których wcześniej nie wykonywaliśmy. Tak naprawdę w dniu nagrania po raz pierwszy od ponad roku staliśmy wszyscy razem w tym samym pomieszczeniu. Wszyscy byli skoncentrowani i dobrze przygotowani, dlatego nie dało się odczuć, że minęło tyle czasu. Mam nadzieję, że się zgodzicie!”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!