Jacek Rzehak – były tekściarz i menadżer zespołu TSA – nie żyje

Zespół TSA poinformował w mediach społecznościowych, że zmarł Jacek Rzehak — polski producent filmowy, poeta, tekściarz i scenarzysta. Rzehak pełnił funkcję menadżera zespołu TSA w początkowej fazie jego działalności. Pracował także jako producent filmów Wojciecha Smarzowskiego “Pod Mocnym Aniołem” i “Kler”.

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Jacek Rzehak, autor wielu tekstów TSA (m.in „51”, „Alien”, „Mass Media”, „Chodzą Ludzie”…) oraz wieloletni Menedżer zespołu TSA. Żegnaj Jacek…

Rzehak był menadżerem wokalisty Marka Piekarczyka, a po jego dołączeniu w 1981 r. do TSA, został menadżerem tego zespołu. W latach 80. pisał także większość tekstów piosenek grupy.

Jacka Rzehaka w mediach społecznościowych pożegnał również Marek Piekarczyk.

Późniejsze życie Rzehak związał z filmem. Na pomysł zrealizowania adaptacji powieści Jerzego Pilcha “Pod Mocnym Aniołem” w 2002 r., a siedem lat później, w 2009 r., udało mu się zdobyć prawa do ekranizacji. Do realizacji filmu przekonał Wojciecha Smarzowskiego. Film “Pod Mocnym Aniołem” trafił ostatecznie na ekrany kin w 2014 r., zdobywając liczne nagrody. W 2016 r. był producentem “Konwoju” w reżyserii Macieja Żaka, a w 2018 r. kolejnego dzieła Smarzowskiego — “Kleru”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!