James Bay przedstawia pierwszy singiel z nowego albumu

Zwycięzca BRIT Award, wokalista, autor utworów, producent i gitarzysta James Bay powraca z nowym singlem „Give Me The Reason”.

Utwór jest pierwszym singlem z nadchodzącego albumu Jamesa Baya, który ukaże się w tym roku. „Chciałem, żeby w tym utworze można było poczuć duże emocje. Jest o tym momencie, kiedy w relacji uczucia nieco gasną i trzeba zacząć walczyć o to, żeby zostać razem. Chciałem, żeby ten utwór eksplodował energią, kiedy gram go na żywo. Jest o tym, gdy czujesz, że twoje serce bije mocno, a miłość płynie przez twoje żyły” – opowiada artysta.
Utwór został nagrany w studiach Blackbird w Nashville oraz w Londynie wraz z producentem Gabem Simonem [Lana Del Rey, Maroon 5, Calum Scott]. Jego współautorem jest Foy Vance, a na perkusji zagrał Ian Fitchuk [Kacey Musgraves, Brett Eldredge].

Niedawno James Bay ukończył wyprzedaną trasę koncertową w UK „New Songs & New Stories” – dzięki niej nie tylko udzielił wsparcia inicjatywie Independent Venue Week, ale także rozpoczął przygotowania do nowej płyty i nowego rozdziału swojej kariery. W ramach tournée Bay powrócił do małych, kameralnych miejscówek, w których koncertował na początku swojej kariery. Tego lata James dołączy do The Lumineers podczas ich trasy 2022 Brightside World Tour, która rozpocznie się koncertami w Nashville i Chicago.
James Bay debiutował w 2015 roku albumem „Chaos And The Calm”, za który otrzymał trzy nominacje do Grammy – w kategoriach Najlepszy debiutant, Najlepszy album rockowy oraz Najlepszy utwór rockowy („Hold Back The River”). Na długiej liście nagród i wyróżnień należy wmienić m.in. dwie BRIT Awards, dwie Q Awards oraz Ivor Novello Award i ECHO Award.
W 2022 roku katalog Jamesa Baya to niemal 7,5 miliarda streamów. Artysta ma na koncie występy w takich programach jak „Saturday Night Live”, „The Ellen DeGeneres Show”, „Jimmy Kimmel LIVE!” i „Late Night with Seth Meyers”. Publiczność pokochała jego duety z Alicią Keys w „The Voice”, z Sheryl Crow w trakcie 2019 Crossroads Guitar Festival organizowanego przez Erica Claptona czy z Mickiem Jaggerem w trakcie koncertu The Rolling Stones na Twickenham Stadium w Londynie. James Bay zagrał wyprzedane koncerty na czterech kontynentach, a firma Epiphone uhonorowała muzyka limitowaną edycją gitary James Bay Signature „1966”.
W 2018 ukazał się album „Electric Light”, a rok później kameralna EP-ka „Oh My Messy Mind”, która zgromadziła niemal 550 mln streamów na całym świecie. Na wydawnictwo trafił m.in. magiczny duet „Peer Pressure” z Julią Michaels, który zdobył przychylne recenzje m.in. w „Time”, „Rolling Stone”, „Billboard” i niemal 350 mln streamów. Niedługo potem James Bay pojawił się jako support na stadionowej trasie Eda Sheerana.
2020 rok przyniósł nowy singiel artysty, „Chew On My Heart”, który do tej pory odnotował 90 mln streamów. James Bay wystąpił na szczycie London Eye w programie „The Late Late Show with James Corden”, wystąpił też w „The Today Show”, „Mahogany Sessions”, a także zagrał pełnowymiarowy koncert na YouTube w ramach akcji #SaveOurVenues. W trakcie pandemii muzyk zorganizował także wirtualny koncert James Bay – Live At Shakespeare’s Globe. W 2021 gościnnie pojawił się w utworze „Funeral” Maisie Peter. Kawałek trafił na ścieżkę dźwiękową drugiego sezonu serialu Apple TGV+ „Trying” („Warto się starać”).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!