MIRO KĘPIŃSKI I MICHAŁ KOWALONEK ŚWIĘTUJĄ PIANO DAY UTWOREM “DOM”

Do sieci trafił właśnie “Dom” – nowość od Miro Kępińskiego i Michała Kowalonka z okazji międzynarodowego Piano Day. Utwór obrazuje klip w reżyserii Sebastiana Juszczyka.

Piano Day to światowy dzień fortepianu, obchodzony corocznie w 88. dniu roku – ze względu na liczbę klawiszy na tym instrumencie. Piano Day jest świętem miłośników fortepianu, zrzeszającym wykonawców, kompozytorów, konstruktorów i co najważniejsze – słuchaczy. W ramach tegorocznych obchodów, Miro Kępiński i Michał Kowalonek wydają utwór “Dom” wraz z klipem autorstwa Sebastiana Juszczyka.

Michał Kowalonek:
DOM to prosta historia o radzeniu sobie ze stratą, pożegnaniem tego co było, postawieniem przysłowiowej kropki nad „i”, ale przede wszystkim jest wypowiedzianym na głos zaklęciem. Nagle z lotu ptaka dowiadujemy się, że każdy koniec jest początkiem a początek bywa końcem, że życie ma dla nas wszystko przygotowane i że nic nie jest dane na zawsze. Jest w tym zarazem spokój i niepokój.
Miro Kępiński zachwycił mnie swoją wrażliwością, minimalizmem wyrazu i pokorą dla dźwięku. Mijaliśmy się wcześniej jako artyści goniący za swoimi projektami na wielu scenach w Polsce. Udało nam się w końcu muzycznie zderzyć  i wszystko wskazuje na to, że rozpoczniemy wspólny muzyczny projekt. Niech DOM będzie dobrą tego przepowiednią. 

Miro Kępiński:
Utwór to wokalna przeróbka Tell, który został wydany rok temu z okazji Piano Day. Jak usłyszałem pierwsze partie wokalne Michała – nie byłem w stanie tak tego zostawić i rozszerzyłem DOM do większej formy. O wspólnej współpracy rozmawialiśmy już od jakiegoś czasu, aż w końcu udało się znaleźć odpowiedni moment i wystartować. DOM ma wszystkie elementy w muzyce, które lubię – minimalizm, elektronikę, muzykę filmową i bez Michała nie byłoby DOMU!

Zobacz klip do utworu “DOM”:


Bio:

Miro Kępiński to pochodzący z Mławy producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Jego najnowszy film FURIOZA w reżyserii Cypriana T. Olenckiego uplasował się na drugim miejscu najchętniej oglądanych polskich filmów 2021 r. z widownią przekraczającą ponad 500 000 widzów w kinach. W 2021 roku Miro jako jeden z 40 kompozytorów z całego świata został wybrany do programu SPOT THE COMPOSER na Festiwalu FIlmowym w Cannes. Za muzykę do ‘In This Gray Place’ zdobył szereg nagród oraz wyróżnień na świecie m.in. nominacja do nagrody FRYDERYK, Hollywood Music in Media Awards oraz nagrodę Adam’a Bratcher’a na Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Z kolei film dokumentalny ‘The Wounds We Cannot See’ przyniósł Miro laury w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro Kępiński bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, ale też Męskie Granie czy OFF CAMERA. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.

Michał Kowalonek – kompozytor, autor tekstów, producent  i wokalista w zespołach – Myslovitz, Snowman, Lumikulu. Tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Koncertował między innymi w Nowym Jorku, Memphis, Chicago, Londynie, Paryżu, Berlinie na jednej scenie z takimi artystami jak Ed Sheeran, Lenny Kravitz, Hozier, Karate, Archive, Franz Ferdinand, Yann Tiersen. Michał Kowalonek zastąpił Artura Rojka w Myslovitz i wspólnie z zespołem współtworzył i wydał album „1577”.  Po zakończeniu współpracy z Myslovitz, równolegle z nagrywaniem utworów z macierzystym zespołem Snowman, wydał swój solowy album „O miłości w czasach Powstania” w 2019 roku. Skomponował muzykę do filmu „Heart Therapy” w reżyserii Anny Zoll, zwycięzcy Nespresso Talent! podczas Cannes Film Festival 2018. Jest również kompozytorem muzyki do filmu dokumentalnego „Żelazny człowiek, dandys i diabeł rogaty” reżyserii Aleksandra Przybylskiego. Utwór „Nocne Całowanie” w wykonaniu Michała, pochodzący ze składanki Klubowy Paprykarz i Oranżada przygotowanej przez Filharmonię w Szczecinie, przez wiele tygodni nie schodził z pierwszego miejsca listy przebojów Antyradia i innych rozgłośni radiowych. Był członkiem Męskie Granie Orkiestra 2017, a jego wykonanie utworu “Śmierć w Bikini” było jednym z singli promujących projekt Męskie Granie. Płyta Męskie Granie Orkiestra osiągnęła status Platyny. Aktualnie pracuje nad kolejnym solowym albumem oraz jest w trasie koncertowej pod hasłem Michał Kowalonek – SuperSam 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!