KADABRA DYSKETY KUSAJE: ukraińsko-polski duet powraca z kolejnym singlem!!!

Samotność, bezradność, zagubienie, brak przynależności, bezdomność – pierwotnie metaforyczna, teraz już zupełnie dosłowna. Słowa do Kołysanki Depresyjnej powstały jeszcze przed zawiązaniem się naszego duetu, czyli całe lata przed dniem, w którym pierwsze bomby spadły na Starokonstantynów i dziesiątki innych ukraińskich miast.

Z całej naszej nadchodzącej płyty Kołysanka Depresyjna jest utworem zdecydowanie najmniej singlowym, a jednocześnie takim, który w naszym odczuciu jest najbardziej adekwatny do obecnych czasów, czasów wojny. Pomimo nowego kontekstu, piosenka ta zachowuje swój pierwotny, bardzo osobisty charakter. Początkowe uczucie bezsilności i beznadziei jest z czasem stopniowo przełamywane. Głęboki smutek i melancholia pozostają obecne do samego końca, bezradność i osamotnienie ustępuje jednak miejsca delikatnie kwitnącej wierze i nadziei.

Kołysanka Depresyjna to ostatni utwór zapowiadający nasz debiutancki album zatytułowany Slowa. Cały album ukaże się 21 kwietnia.

Kadabra Dyskety Kusaje to ukraińsko-polski duet elektroniczny. Tworzą go Mariya Mavko, pochodząca ze Lwowa wokalistka i flecistka, oraz Michał Szczepaniec, wrocławski multiinstrumentalista i producent, współtwórca projektu Gaijin Blues. Muzyka duetu to połączenie folkowej wrażliwości z bajkowo-oniryczna elektroniką. Kompozycje tworzone przez Michała i Mariyę łączą w sobie popową chwytliwość i prostotę z eksperymentalnymi rozwiązaniami i progresywną strukturą. Na żywo zespół tworzy płynną muzyczną narrację, pełną zmian tempa i nastrojów, obfitującą w momenty nieskrępowanej improwizacji. Swoją pierwszą EPkę zatytułowaną Simplex zespół wydał w 2019 roku nakładem Seszele Records. Był to mini album koncepcyjny, bazujący na radzieckiej książce dla dzieci zatytułowanej Byłem w komputerowym mieście, opowiadającej o przygodach chłopca Aloszy, który trafił do miasta ukrytego w trzewiach komputera. EPka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród krytyków i słuchaczy. W 2020 roku zespół został nominowany do nagrody WARTO przyznawanej przez Gazetę Wyborczą. Debiutancki album duetu ukaże się na wiosnę 2022 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!