Można już głosować na Polski Top Radia 357

SPOŁECZNOŚĆ RADIA 357 WYBIERA POLSKIE UTWORY WSZECH CZASÓW
Można już głosować na Polski Top Radia 357 
  • 43-tysięczna społeczność Patronów ułoży Polski Top Radia 357 – listę najważniejszych polskich utworów wszech czasów
  • Głosowanie online potrwa do 28 kwietnia do godz. 12:00
  • Każdy Patron może oddać 57 głosów, wybierając spośród niemal 1000 propozycji
  • Pierwsze 100 utworów zostanie zaprezentowanych 3 maja 2022 r. w godz. 9:00 – 21:00
  • Lista 357 utworów z największą liczbą głosów zostanie opublikowana po zakończeniu audycji
  • Polski Top Radia 357 poprowadzą: Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach
Make Top, Not War
Zespół Radia 357 od początku wojny włącza się na różne sposoby w pomoc Ukrainie.
– Także tegoroczny Top z oczywistych względów będzie inny. Ułożymy go wspólnie z Patronami, ale nie możemy udawać, że nie dzieją się ludzkie dramaty – i to blisko nas. Stąd w tym roku Top organizujemy pod hasłem “Make Top, Not War”. Chcemy wlać w serca trochę otuchy, nadziei. Opowiemy w tym dniu nasze emocje. Z tego powodu każdy utwór zabrzmi inaczej, opowie coś nowego – mówi Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej.
Wcześniej w akcji “Solidarni z Ukrainą” Słuchacze Radia 357 zebrali prawie 800 tysięcy złotych na środki medyczne. Zespół newsroomu i publicystyki postawił sobie za cel maksymalną weryfikację przekazywanych wiadomości i walkę z dezinformacją. Wszystkie materiały redakcyjne poświęcone wojnie zostały udostępnione bezpłatnie w otwartym podcaście “Agresja na Ukrainę”.
– Również podczas Topu nie zabraknie okazji do wspólnych gestów solidarności z narodem ukraińskim, ale szczegółów jeszcze nie możemy zdradzić – mówi Piotr Stelmach.
Mecenasem Polskiego Topu Radia 357 jest Lexus.
Katarzyna Borowiecka dołącza do grona prowadzących
Dotychczasowe notowania Topu i Polskiego Topu Radia 357 prezentowane były przez Marcina Łukawskiego, Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha. Od najbliższego wydania dołączy do nich Katarzyna Borowiecka.
– Z radością przyjęłam zaproszenie do fantastycznej kompanii prowadzących Top i cieszę się, że spotkamy się 3 maja. Z przyjemnością wgryzę się w tych 1000 tytułów, które są w zestawie do głosowania. Mamy tam mnóstwo utworów ważnych nie tylko emocjonalnie – one towarzyszyły nam w trudnych momentach, naznaczonych wewnętrznym mocowaniem się z rzeczywistością i to będzie słychać. Top i Polski Top Radia 357 to pewnego rodzaju święto – więc to tym większe wyzwanie i odpowiedzialność – mówi Katarzyna Borowiecka.
Więcej głosów. Patroni mogą zgłosić własne propozycje
W tym roku wybrać można spośród niemal 1000 propozycji wytypowanych przez redakcję muzyczną. Każdy Patron ma do dyspozycji 57 głosów.
– W styczniu, gdy wyłanialiśmy zagraniczny Top Radia 357 było to 35 głosów i przyznajemy – to było za mało. Sami głosując odczuliśmy to na własnej skórze, Słuchacze też podpowiadali tu zmianę. Dlatego od teraz można zagłosować na 57 utworów – mówi Marcin Łukawski, współprowadzący Top.
Dodatkowo każdy Patron może wskazać 3 utwory, które proponuje dodać do głosowania.
– Te najczęściej wskazywane uwzględnimy w propozycjach na kolejny Top. To okazja do poszerzenia puli utworów o te ważne dla naszych Patronów. Ale proszę najpierw uważnie sprawdzić, czy tytułu nie ma już wśród propozycji, bo jest ich tam całkiem sporo – mówi Marcin Łukawski.
To już drugie wydanie Polskiego Topu Radia 357, natomiast pierwsze, które zostanie wyłonione w głosowaniu online. 357 najważniejszych polskich utworów wszech czasów wyłoni Społeczność Patronów wspierających Radio 357. Obecnie to ponad 43 tysiące osób – dołączyć można na stronie wspieram.Radio357.pl. Ponad 100 piosenek z najwyższą liczbą głosów zostanie wyemitowanych w całości w trakcie 12-godzinnej audycji. Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie 3 maja 2022 roku. Audycja rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 21:00. Głosowanie trwa do 28 kwietnia pod adresem: top.Radio357.pl.
***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Justyna Dżbik-Kluge, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Justyna Mączka, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 10 dziennikarzy i reporterów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.
Na początku kwietnia 2021 zespół Radia 357 uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3000 odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4000 godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji. Wśród nich są też podcasty specjalne – nie emitowane na antenie. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.
Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 43 000 Patronów przekazuje ponad 800 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.
Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!