„AKT I” – premiera albumu zespołu TATTVA

TATTVA – łódzki zespół rockowy, którego stylistykę sami muzycy określili jako PROG-GRUNGE.
Wynika to z ambicji połączenia energii, prostoty, prymitywności i obskurności tradycyjnej
muzyki rockowej, z jej bardziej wyszukanymi kierunkami.
28 marca ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. “AKT I”. Album składa się z 13 utworów. Duchem, myślą przewodnią kompozycji są przeżycia, wątpliwości i emocje na kolejnych etapach życia oraz dysonans poznawczy człowieka pytającego: co potem?
Na “AKCIE I” zespół niejednokrotnie stara się odejść od klasycznych podziałów utworu. Zarówno metrum, jak i dynamika utworów nie trzymają się utartych schematów. Wszystko to wynika z przeżyć i ambicji gitarzysty – Jarka Krzemińskiego oraz bardzo różnorodnych doświadczeń pozostałych członków zespołu.
Album składa się z dwóch odróżniających się od siebie części. Pierwsza – intelektualna – wymaga od przeciętnego słuchacza skupienia, będąca emocjonalną podróżą zarówno przez blaski i cienie życia zwykłego człowieka (Tryptyk), jak również mistyczną przeprawą przez alegorię najgorszych ludzkich cech. Druga – żywiołowa – gdzie proste schematy wypełnione energicznymi melodiami, ale wciąż lawirujące pośród nietypowych skal oraz metrum.
Dopełnieniem całości są różnorodne teksty utworów wychodzące z pełnych emocji, ale i potężnie brzmiących płuc Damiana Kurowskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!