CieszFanów ogłasza kolejne zespoły

Lato uratowane! W te wakacje startuje CieszFanów Festiwal 2022! Od czwartku do soboty 18 – 20 sierpnia zobaczymy na kąpielisku Wędrowiec legendy polskiej sceny, inspirujących gości i wiele innych atrakcji.

W czwartek 7 kwietnia podczas transmisji na żywo, organizatorzy wydarzenia ogłosili, że do tegorocznego składu imprezy dołączają:

– niepowtarzalni Romantycy Lekkich Obyczajów

– po raz pierwszy na scenie CieszFanów Festiwalu – Żywiołak

– ciężkie brzmienie – Materia

-rockowo-funkowe klimaty od Blenders

Do tej pory festiwal ogłosił już 10 zespołów: T.Love, Koniec Świata, Happysad, Gutek, Waluś Kraksa Kryzys, The Bill, Kashell, Ganczarska&Groove Section, Nocy Kochanek, Poparzeni Kawą Trzy. W sumie na cieszanowskich scenach przez trzy dni festiwalu wystąpią 22 zespoły.

CieszFanów Festiwal dla Ukrainy

CieszFanów Festiwal nie pozostaje obojętny na atak Rosji na Ukrainę i od początku trwania wojny, ekipa festiwalu działa z pomocą humanitarną zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. Miasto Cieszanów wraz z  Fundacją Folkowisko uruchomiło program wsparcia ofiar wojny

w Ukrainie. Działania koordynowane przez wolontariuszy skupiają się na kilku kierunkach pomocy, od transportu niezbędnych produktów w głąb Ukrainy, po zakup sprzętu medycznego dla ukraińskich szpitali, przez współprace z ukraińskimi miastami. Pomoc  umiejscowiona jest zarówno po polskiej, jak i po ukraińskiej stronie granicy.

Od początku wojny pierwszymi działaniami podjętymi przez wiele samorządów było utworzenie stref na terenie i granicy polski, które obsługiwały żywnościowo, ogrzewały i dawały wszelką opiekę uchodźcom z Ukrainy. Następnie Miasto Cieszanów wraz z Fundacją Folkowisko i innymi organizacjami pozarządowymi tworzyły na przejściach granicznych po stronie ukraińskiej strefy bezpieczeństwa, w których znajdują się punkty medyczne, grzewcze, sanitarne i żywieniowe. Obecnie kolejnym krokiem, podjętym przez Fundację Folkowisko oraz Miasto Cieszanów jest wspieranie miast, które przyjęły wewnętrznych mieszkańców na terenie Ukrainy w bezpośredniej strefie nadgranicznej, stałymi, cyklicznymi dostawami z niezbędnym zaopatrzeniem.

Jak mówi Marcin Piotrowski, dyrektor promocji CieszFanów Festiwalu oraz dyrektor Fundacji Folkowisko:

– – Dostarczanie pomocy żywieniowej i wszelkiej pomocy humanitarnej na teren Ukrainy  powoduje, iż pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Wiemy, że w Polce wielu wolontariuszy i organizacji staje przed wyzwaniem pomocy uchodźcom na terenie polski, więc my ze spokojem z tyłu głowy staramy się działać w głębi Ukrainy.

 

Ruszył Przegląd Kapel CieszFanów Festiwal 2022

Oprócz głównej sceny, festiwal daje szanse na zaprezentowanie się młodym, niszowym zespołom, które dzięki uczestnictwie w Przeglądzie Kapel będą miały okazję wystąpić na scenie CieszFanów Festiwalu. Eliminację do przeglądu ruszyły pod koniec lutego i potrwają do 17 kwietnia. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w przeglądzie?

– trzeba przeczytać regulamin, który znajdziecie na stronie

Przegląd CFF 2022

– a następnie do 17.04  zgłosić swój zespół za pomocą formularza, który również znajdziecie na stronie festiwalu.

Następny etap będzie należał do komisji kwalifikacyjnej powołanej przez organizatora, która spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierze 12 zespołów, które wystąpią w przeglądzie on-line

Później już wszystko zależy od festiwalowiczów,  ponieważ to oni wybiorą w głosowaniu internetowym 2 zespoły, które zgrają na CieszFanów Festiwal 2022

Dodatkowo, jeden zespół zostanie wybrany przez festiwalowe jury

Wszystkie informację oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie festiwalu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!