KOMETY wróciły po 2 latach z premierową kompozycją “Bez Pożegnania”

KOMETY wróciły po 2 latach z premierową kompozycją “Bez Pożegnania”

Autor piosenki, a zarazem lider Komet – Lesław, tak mówi o utworze: “Piosenka “Bez pożegnania” to dziecko debiutanckiej płyty The Who i debiutanckiego albumu Oddziału Zamkniętego. Jestem pewien, że rodzice są dumni ze swojego dziecka”.

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Ostatnia płyta studyjna „Alpha Centauri” ukazała się w lutym 2020 roku.

Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

Nadchodzące koncerty:

12.05 WARSZAWA, KLUB POGŁOS
21.05 KRAKÓW, KLUB RE
13.08 WROCŁAW, KUSTOM KONWENT
19.08 OŚWIĘCIM, CAFE BERGSON
20.08 KATOWICE, TATTOO KONWENT

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!