Support koncertu przed Orla Gartland – duetu muzycznego ATLVNTA

13 Kwietnia w Klubie Hybrydy wystąpił jako support duet ATLVNTA. Jest to nowy projekt Kamila Durskiego i Katarzyny Golomskiej, którzy wcześniej z sukcesami tworzyli indie-popowy duet Lilly Hates Roses. Prawie po 10 latach działalności muzyki stricte gitarowej, duet zdecydował pójść w brzmienia elektroniczne, z obwolutą techno. Ich muzyka charakteryzuje się przodującymi partiami syntezatorów, przestrzennymi brzmieniami podkładu utworu oraz ciepłym miękkim wokalem. Trzeba wspomnieć, że gitarzysta i aranżer- Kamil Durski partie rapowane, które ma w kilku utworach, wykonuje naprawdę dobrze, dopełniając tym samym wokalizy Kasi.

ATLVNTA zagrała około 30 minutowego seta z debiutanckiej pyty. Na początku  liryczny, nostalgiczny utwór „Garść” przywitał publikę. Następnie był zaskakujący bo, nie grany nigdzie wcześniej  przez Atlvntę cover Noviki &Fisza „Wyspy”. Jako trzecie rozkręciły atmosferę „Powieki”. Ten utwór w moim odczuciu jest zawsze elektryzujący. Miarowy beat,

elektro -house produkcja z dobrym tekstem.  Czwarty ”Anthrax” pewnie rapowany przez Kamila, dopełniony był subtelnymi wersami Kasi. Następne i przedostatnie „Umrzesz tak jak ja” zostało zarapowane z kolei, tym razem przez Wokalistkę Atlvnty . Publika około 100 osób w klubie widziałem była jak zahipnotyzowana dźwiękami. Fani  bujali  się spokojnie w rytm muzyki Duetu. I tak ostatnim kawałkiem z seta muzyków była „Ariadna”. W moim poczuciu najbardziej energetyczna dzieląca się światami wrażliwości członków Atvnty.

 

Łatwo polubić brzmienie Atlvnty szczególnie, jeśli ktoś lubi muzykę śpiewaną po polsku. To jedna z większych zalet projektu. Szczególnie w czasach kiedy zespoły nie zawsze podźwigają wykonywanie polskich numerów Atlvnta rodzi sobie z tym znakomicie. Ten koncert był bardzo klimatyczny i mimo, że support to myślę zagrany na 100%! Duet zdradził, że ich kolejny support będzie można usłyszeć 24.04 w Łodzi przed koncertem Mroza, nie możecie tego przegapić!

Relacja : Piotr Siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!