20. Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu już w przyszłym tygodniu! Ruszyła rejestracja uczestników

Po dwóch latach Największa Gitarowa Orkiestra Świata powraca na wrocławski Rynek i 1 maja zagra już po raz 20. Z okazji jubileuszu we Wrocławiu wystąpią m.in. muzycy Dire Straits. Rekord pomogą pobić także m.in. Jan Borysewicz, Dżem, Happysad i Luxtorpeda oraz słynne muzyczne rodziny. Rynek zamieni się w miasteczko gitary z czterema scenami, warsztatami, atrakcjami dla dzieci i kinem gitarowym, a w zielonej strefie będzie można samodzielnie zasilić instrumenty dzięki eko-rowerom. Ruszyła już rejestracja uczestników.

 

Gwiazdy polskiego rocka, słynne gitarowe rodziny i muzycy Dire Straits

1 maja we Wrocławiu zobaczymy muzyków Dire Straits, którzy przyjadą do Polski na jedyny koncert zaplanowany w Hali Stulecia. Na zaproszenie Leszka Cichońskiego, pomysłodawcy imprezy, na wrocławskim Rynku zagrają znane muzyczne rodziny – Jose Torres z synem Filipem oraz saksofonista jazzowy Piotr Baron z synem Aleksandrem z zespołu Afromental, a także wokalista grupy Dżem Maciej Balcar z synem. Do orkiestry dołączy również Oskar Worgacz, który w 2009 roku jako 3,5-letni gitarzysta zagrał na scenie razem z gitarzystą Deep Purple, Steve’em Morsem. W związku z 15 rocznicą śmierci ojca polskiego bluesa, Tadeusza Nalepy, gitarzyści zagrają razem legendarny przebój „Kiedy byłem małym chłopcem”. Z kolei wykonaniem utworu „51” oddadzą hołd zmarłemu w tym roku Andrzejowi Nowakowi, gitarzyście grupy TSA, który był częstym gościem Gitarowych Rekordów we Wrocławiu. Nie zabraknie także „Wehikułu czasu” zagranego razem z zespołem Dżem i wspomnienia o Ryśku Riedlu. W Największej Gitarowej Orkiestrze Świata wystąpią również m.in.  Jan Borysewicz, Marek Raduli, Mietek Jurecki, LeBurn Maddox, Marek Napiórkowski, Jacek Królik i Wojciech Pilichowski.

Oficjalna, dwudziesta już, próba pobicia Gitarowego Rekordu Świata we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa odbędzie się tradycyjnie 1 maja o godz. 16:00, ale miasteczko festiwalowe na Rynku ruszy już o godz. 10:00.

 

20 lat Rekordu: cztery sceny, kino, strefa dla dzieci i eko-rowery do zasilania gitar

Z okazji jubileuszu Rynek i okolice zamienią się w gitarowe miasteczko z czterema scenami prezentującymi różne oblicza gitary – od gitary elektrycznej przez fingerstyle i flamenco do gitary klasycznej i ukulele, licznymi warsztatami gitarowymi z możliwością spotkań i rozmów o gitarze, prezentacją wzmacniaczy gitarowych i mistrzowskich pokazów gry, miejscem na spotkania z gwiazdami, autografy i wspólne zdjęcia, strefą dla dzieci i kinem gitarowym. Usłyszymy gitarowe hity wszech czasów, będą przystanki poezji śpiewanej, bardów i ulicznych grajków, prezentacje jak skonstruować gitarę w krótkim czasie oraz wystawa portretów gitarowych legend. Nie zabraknie też tradycyjnych konkursów na gitarę z „byle czego” i najlepsze gitarowe przebranie. W Zielonej Strefie Gitary będzie można wytworzyć prąd, aby zasilić swoją gitarę, a w strefie GuitarFashion zrobić zdjęcie, które ukaże się na telebimie na wrocławskim Rynku oraz całemu światu w sieci.

 

Uni-Vibe dla Ukrainy i gitarowy flash mob w sercu Rynku

Podczas jubileuszowej edycji największego w Europie święta gitary entuzjaści gitarowych brzmień ułożą serce z instrumentów uniesionych w górę, aby okazać solidarność i wsparcie pogrążonej w wojnie Ukrainie. – Zagramy w tym roku z intencją „Make Music Not War” i wyślemy w świat pozytywny przekaz Uni-Vibe (Uniting Vibration) będący symbolem niezwykłej energii łączącej nas, gdy gramy razem, ale też łączącej wszystkich ludzi kochających muzykę i pragnących pokoju – mówi Leszek Cichoński, szef Największej Gitarowej Orkiestry Świata. Gitarowe serce, które powstanie podczas Rekordu, jest również symbolem trwającego we Wrocławiu Roku Dobrych Relacji. Gitarowy flash mob zaplanowany jest na godz. 15:00. Podczas Gitarowego Rekordu będzie można także dołączyć do akcji charytatywnej „Pomagamy REKORDowo” i pomóc ukraińskim dzieciom, podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

 

Zarejestruj się już teraz i przygotuj na Rekord!

Ruszyła rejestracja online uczestników tegorocznej edycji Rekordu. Swój udział na imprezie we Wrocławiu zgłaszać można pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2022.Finalna rejestracja uczestników Gitarowego Rekordu Świata 2022 odbędzie się  1 maja w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku w godz. 10:00 – 15:45, ale wcześniejsze zgłoszenie online zaoszczędzi nas sporo czasu i uprości oficjalną procedurę rejestracji  rekordzistów – mówią organizatorzy. Ci, którzy nie mogą przyjechać do Wrocławia, mają możliwość dołączyć online. 1 maja na stronie www.heyjoe.pl prowadzona będzie transmisja internetowa. Formularze zgłoszeniowe do wspólnego grania online rejestrowane będą w dniu imprezy.

 

Już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, organizatorzy zapraszają na wystawę portretów gitarowych legend autorstwa wrocławskiego grafika i gitarzysty Macieja Świętego. Wystawa i towarzyszący jej koncert w klubie Vertigo otworzą cykl imprez w ramach 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata.

 

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe”. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Świata jest bezpłatny. Zarejestrowanym gitarzystom przysługują ulgowe bilety na koncerty gwiazd (Dire Straits Legacy, Morcheeba, Epica, Korpiklaani, Kult, Nosowska, Kwiat Jabłoni i inni) w ramach festiwalu 3-Majówka, który odbędzie się w dniach 1-3 maja. Program festiwalu: www.3-majowka.pl.

Jak zawsze „rekordowym” utworem jest „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, ale gitarzyści zagrają wspólnie również inne gitarowe hity – instruktaż do nauki utworów znajduje się na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka.

 

Organizatorzy zachęcają do robienia swoich zdjęć z gitarą zapraszających do bicia Gitarowego Rekordu 1 maja we Wrocławiu i umieszczenia ich w sieci z hashtagam i tagami: #gitarowyrekordi @gitarowyrekord. To będzie najgłośniejszy długi weekend w Polsce. Spotkajmy się we Wrocławiu – Mieście Gitary!

 

Więcej informacji:

WWW: www.heyjoe.pl

FB: @GitarowyRekord

IG: @gitarowy_rekord_guinnessa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!