Biały kruk Wardruny nadleci już w czerwcu

Premiera nadchodzącej płyty „Kvitravn – First Flight of the White Raven” została przeniesiona na 10 czerwca. Teraz norweski zespół Wardruna prezentuje oficjalny teledysk do transmitowanego na żywo występu „Fehu”.

Einar Selvik mówi: „«Fehu» to piosenka inspirowana starożytną poezją runiczną. Samo słowo odnosi się do bydła/bogactwa, a piosenka mówi o dwoistości bogactwa. «Fehu» pierwotnie ukazał się na albumie «Runaljod – Yggdrasil» w 2013 roku. Od czasu wydania jest stałą piosenką w naszym secie na żywo, dlatego wspaniale jest w końcu wydać tę wersję”.
Oświadczenie Einara w związku z przeniesieniem premiery płyty brzmi następująco: „Ze względu na bardzo niefortunny problem z produkcją jesteśmy zmuszeni przesunąć datę premiery we wszystkich formatach na 10 czerwca. Są i pozytywy z uwagi na zainteresowanie fanów: DVD będzie dostępne jako osobne wydanie oraz jako VOD w naszym sklepie internetowym”. Kontynuuje: „Przedsprzedaż DVD rozpocznie się 22 kwietnia wraz z premierą nowego singla i klipem z nadchodzącego wydawnictwa. Przepraszamy za niedogodności i jesteśmy wdzięczni za waszą wyrozumiałość”.
Rok po wydaniu „Kvitravn”, jako preludium do nadchodzących koncertów, Wardruna prezentuje dwupłytowe wydanie deluxe, w tym oryginalny album studyjny z 2021 roku oraz uchwycone 26 marca ubiegłego roku nagrania z ich chwalonego, przekraczającego granice wirtualnego koncertu. Nowe wydanie zawiera specjalną setlistę składającą się z nowych piosenek z „Kvitravn” oraz ulubionych kawałków fanów z ich katalogu. Płyta jest także dostępna w limitowanym kolekcjonerskim pudełku.

Płyta będzie dostępna w limitowanej edycji pudełkowej z dwoma winylami, dwiema płytami, DVD, flagą okładki albumu, certyfikatem autentyczności pudełka i ekskluzywną karta z autografem podpisana przez Einara Selvika.

Wardruna_Kvitravn.jpg

„«Kvitravn – First Flight of the White Raven» to audiowizualne nagranie, które zostało wyemitowane online”, zapowiada Einar. „Stworzyliśmy je w czasach, gdy nie wolno było występować przed publicznością, dlatego bardzo zależało mi na tym, aby samo nagranie oddało energię występu na żywo. To, co słyszycie, to to, co wykonaliśmy w danym momencie w tamtym pomieszczeniu. Po zakończeniu nagrań niczego nie dograliśmy ani nie poprawiliśmy. Tak jak na zwykłym koncercie, starannie skomponowaliśmy setlistę, wybierając utwory ze wszystkich naszych płyt, w tym garstkę piosenek z nowej płyty, których wcześniej nie wykonywaliśmy. Tak naprawdę w dniu nagrania po raz pierwszy od ponad roku staliśmy wszyscy razem w tym samym pomieszczeniu. Wszyscy byli skoncentrowani i dobrze przygotowani, dlatego nie dało się odczuć, że minęło tyle czasu. Mam nadzieję, że się zgodzicie!”.

Lista utworów „Kvitravn – First Flight of the White Raven LIVE”:
1. Kvitravn
2. Skugge
3. Solringen
4. Bjarkan
5. Raido
6. Voluspá
7. Isa
8. UruR
9. Grá
10. Vindavlarljod
11. Rotlaust Tre Fell
12. Fehu
13. Helvegen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!