Duchy “Ogród” – pierwszy zwiastun albumu

Projekt Duchy to duet, który tworzą autorka i wokalistka Joanna Komorowska oraz producent muzyczny i kompozytor Michał Szturomski. Premiera pierwszego wydawnictwa Duchów, cztero-utworowej EP „Nocą widać lepiej” miała miejsce w nieprzypadkowym czasie – jesienią 2021, tuż przed zaduszkami. Materiał spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków i publiczności, co poskutkowało zaproszeniem Duchów na tegoroczną edycję Off Festivalu.

Obecnie duet jest na etapie przygotowywania materiału na swoją pierwszą dużą płytę. Oto pierwszy singiel zapowiadający to wydawnictwo, piosenka „Ogród”, w której gościnnie pojawia się ceniony kompozytor muzyki filmowej Piotr Komorowski (aranżacja partii smyczkowej). ,,Chcemy wam powiedzieć w niej o czymś ważnym, a że komunikujemy się z Wami najlepiej jak umiemy – przez muzykę, to dajemy Wam ją dziś być może nieprzypadkowo” – mówią twórcy.

Muzycznie i estetycznie Duchy odwołują się do nurtów inspirujących się latami osiemdziesiątymi – wydawnictwa Italians Do It Better i artystów takich jak Johnny Jewel czy zespół Chromatics.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!