Dzień z polską muzyką – 3 Maja w Radiu Nowy Świat

Jak najlepiej uczcić 3 Maja? Oczywiście po mistrzowsku i po polsku.
Radio Nowy Świat przygotowało wyjątkową ramówkę na wtorkowe święto.
Pojawi się wielu znakomitych gości, m.in. Organek, Vito Bambino, Irena Santor, Ula Dudziak, Edyta Bartosiewicz, Grzegorz Turnau, Fisz i ich ulubiona polska muzyka.

Cały dzień wypełniony będzie ważnymi rozmowami i rodzimą muzyką, którą wybrali goście zaproszeni przez redaktorów Radia Nowy Świat. Od 9.00 do 21.00, w godzinnych spotkaniach usłyszymy polskich znanych wykonawców, reprezentujących różne gatunki muzyczne.
Trzeciomajowe spotkania pod hasłem: Dzień z polską muzyką…, czyli mistrzowie i ich wybory to plejada twórców, którzy mieli duży wpływ na rodzimą scenę muzyczną oraz ci, którzy właśnie teraz tworzą swoją estradową historię. To czas na gościnne rozmowy o życiu i muzyce, która jest ważna i którą zaproszeni do studia mistrzowie chcą podzielić się ze słuchaczami.

Z kim spotkamy się 3. maja w Radiu Nowy Świat?

Gościem specjalnym będzie laureatka wielu międzynarodowych festiwali, pierwsza w Polsce piosenkarka uhonorowana doktoratem honoris causa – Irena Santor, z którą w samo południe, w studiu przy Ostrej rozmawiać będzie Michał Nogaś. Redaktor oprócz wyjątkowego spotkania z legendą, porozmawia również z Edytą Bartosiewicz, wszechstronnie utalentowaną wokalistką, której albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 1 mln egzemplarzy.

Katarzyna Kasia zaprosi do studia znanych z anteny RNŚ – Wojciecha Waglewskiego i Fisza. Maria Zamachowska spotka się ze swoją imienniczką Marią Peszek, a także krakowskim bardem,  Grzegorzem Turnauem. Michał Porycki zaprosił Lecha Janerkę, pojawi się też Kuba Badach.

Swoje muzyczne wybory zaprezentuje również przedstawiciel młodego pokolenia Vito Bambino
i niekwestionowana królowa jazzu Urszula Dudziak. To u Marceliny Słomian, a u Maćka Jankowskiego na pewno wybrzmi rock alternatywny w wykonaniu Organka i niezwykły, poetycki duet Kwiat Jabłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!