Slash: nowy klip oraz koncertowa podwójna płyta LP!

Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators , (SMKC) niedawno zakończył swoją ogólnokrajową wyprzedaną trasę “The River Is Rising” po USA, która promowała nowy album zespołu, “4”(płyta wydana za pośrednictwem Gibson Records/BMG).

Dzisiaj grupa opublikowała oficjalny teledysk do swojego kolejnego singla, “April Fool”, który został nagrany na żywo podczas wiosennej trasy SMKC.

“’4’ – to najlepszy album w ich karierze ”         
-Premier Guitar (Cover story)

“Mam wiele taśm, na których nagrywamy “April Fool” na próbach dźwięku, nie wiedząc, gdzie to pójdzie i chociaż zajęło mi to trochę czasu, to finalnie numer ma fajny riff” – mówi SLASH. “Piosenka tak naprawdę wyklarowała się jako całość, kiedy weszliśmy do studia i jest to jeden z tych utworów, na  które zdecydowanie wpływ miał Dave Cobb. W demo brakowało kluczowych elementów, jeśli chodzi o aranżację, a on po prostu powiedział: ‘Łączymy to tutaj. . .’ Pomyślałem: ‘Tak, to dobry pomysł!’ [śmiech] Czasami po prostu potrzebujesz drugiej osoby, której możesz muzycznie zaufać. A jeśli ktoś ma dobry pomysł, warto go po prostu wypróbować. ”

MYLES KENNEDY dodaje: “To jeden z moich ulubionych numerów. Naprawdę zabawny utwór. Tekst jest o graniu i kiedy w końcu zdajesz sobie sprawę, że masz dość i decydujesz się na ostatni śmiech. To wtedy wers ‘I guess the jokes’ on you’ ma swoje zastosowanie. A Dave pobrudził sobie tutaj ręce. Zrobił kilka poprawek i nagle okazało się, że jest o wiele lepiej! Byliśmy naprawdę, naprawdę, zadowoleni z wyniku. ”

Singiel “April Fool” króluje na radiowych playlistach i jest kolejnym radiowym hitem po numerze “The River Is Rising”, który zajął 7 miejsce na liście Active Rock Charts. SMKC wykonał “The River Is Rising” na żywo w programie Jimmy Kimmel Live! SLASH rozmawiał również z prezenterem Jimmy Kimmel’em i wystąpił w popularnym programie NPR “Wait, Wait, Don’t Tell Me!”, gdzie udzielił wywiadu Peterowi  Sagalowi.

Slash wraz z Konspiratorami z okazji Records Store Day wyda także “Live At Studios 60”- pierwszy podwójny LP live – na którym zespół wykonuje cała płytę “4” + 4 inne kompozycje, wydawnictwo to ukaże się 18 czerwca 2022. Ekskluzywne podwójne LP SMKC “Live At Studios 60” zostało nagrane na żywo w Los Angeles w Studios 60 i dostępne będzie w limitowanym nakładzie 2250 egzemplarzy. Cały koncert zawiera wibracyjny nowy album SMKC “4” (Gibson Records/BMG) – który zadebiutował jako #1 na liście hard rockowych bestsellerów i zdobył największe uznanie krytyków. Na podwójnym winylu znajdą się także kompozycje jak: “You’re A Lie”, “World On Fire”, “Anastasia” i “Driving Rain”. Płyta daje fanom na całym świecie możliwość doświadczenia elektryzującego show SMKC na żywo.

Po dekadzie i czterech albumach w karierze, “4” to pierwszy nowy krążek SLASHA z Mylesem Kennedy’m i Konspiratorami od 4 lat. SLASH i jego koledzy z zespołu: MYLES KENNEDY (wokal), BRENT FITZ (perkusja), TODD KERNS (gitara basowa i wokal) oraz FRANK SIDORIS (gitara i wokal), aka SMKC, podjęli współpracę z producentem Dave’m Cobb’em (Chris Stapleton, John Prine, Jason Isbell, Rival Sons), co zaowocowało najmocniejszą jak dotąd płytą zespołu. Nagrania odbyły się w RCA Studio A w Nashville, Cobb podzielał pragnienie zespołu, aby nagrać utwory na żywo w studio, włączając w to solówki gitarowe i wokale – co wydarzyło się po raz pierwszy w przypadku tej grupy.

“4” to SMKC jakich jeszcze nie słyszeliście. To żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe riffy,  zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne solówki, “4” z laserową precyzją i bezpośredniością uderza w szeroki zakres dźwięków, stylów i nastrojów. Album rozpoczyna utwór “The River is Rising”, jedna z najcięższych i najbardziej dynamicznych kompozycji zespołu, rozwijająca się poprzez mocarny  riff i głęboki groove. Od celowego stomp rocka w “Whatever Gets You By”, przez jasny, pełen serca pop-rockowy “Fill My World”, do przesiąkniętego gitarową gadaniną “C’est La Vie”, psychodelicznego snu o gorączce “Spirit Love”, rozkołysanego “The Path Less Followed”, boogie-shake’a w “Actions Speak Louder Than Words”, ponurego funku w stylu Aerosmith  w “April Fool”, szalonego “Call Off the Dogs” i kulminacji w epickim, sześciominutowym, zamykającym album “Fall Back to Earth”, “4” jest albumem, który chwyta i nigdy nie puszcza.

SLASH oraz SMKC:

Slash – kultowy, amerykański gitarzysta rockowy, autor tekstów i producent filmowy –  ma na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt, zdobywca nagrody GRAMMY oraz siedmiu nominacji do Grammy, został wprowadzony też do Rock and Roll Hall of Fame. Slash wylądował na szczycie list przebojów ze swoim pierwszym solowym albumem, “Slash” (2010), na którym znaleźli się Ozzy Osbourne, Fergie, Myles Kennedy i inni. Niedługo potem założył swój obecny zespół Slash Ft. Myles Kennedy And The Conspirators, w którym występują: Myles Kennedy (wokal), Brent Fitz (perkusja), Todd Kerns (bas/wokal) i Frank Sidoris (gitara rytmiczna) – od dekady koncertują na całym świecie i tworzą muzykę. Grupa wydała dobrze przyjęty przez krytyków album “Apocalyptic Love” (2012), który szturmem wszedł na listę Billboard Top 200 Albums Chart, debiutując na czwartej pozycji i dał początek pierwszym w historii solowym hitom Slasha: „You’re A Lie” i „Standing In The Sun”. Slash wydał też “Nothing Left To Fear” (2013) ścieżkę dźwiękową do pierwszego filmu kinowego koprodukowanego ze SLASHfiction, jego wytwórnią filmowo-telewizyjną, specjalizującą się w horrorach. Drugi album zespołu „World On Fire” ukazał się w 2014 r., a tytułowy utwór „World On Fire” zajął pierwsze miejsce w US Rock Radio. W 2016 roku Guns N’ Roses ponownie zjednoczyli się, a Slash dołączył do Axla Rose’a i Duffa McKagana podczas historycznej trasy „Not In This Lifetime Tour”, która, wg Billboardu jest obecnie trzecią najbardziej dochodową trasą wszechczasów. Najnowszym wydawnictwem Slasha i jego zespołu jest uznany przez krytyków trzeci album “Living The Dream “(2018), który wg “Rolling Stone’a” wypełniony jest „gryzącym, filigranowym bluesem na końcu riffu, łkającymi solówkami pełnymi długich nut i riffów boogie-woogie”, a “Los Angeles Times” pisze o tym albumie, że pełny jest „nieoczekiwanych wpływów funku, boogie, bluesa i garażowego rocka”. Napędzany piosenką z Top 5 „Driving Rain” i singlem „Mind Your Manners”, a także najlepszymi recenzjami krytyków w karierze zespołu, “Living The Dream” zadebiutował w 10 krajach w pierwszej dziesiątce list najlepszych płyt i pod koniec światowej trasy formacji w 2019 roku,  kolejnych 7 singli grupy znalazło się w radiowym zestawieniu Top 10 Hit Singles. Pierwszy od trzech lat nowy album SLASHA (gitary) i MYLESA KENNEDY’EGO (wokal prowadzący) oraz współkonspiratorów – Todda KERNSA (bas), BRENTA FITZA (perkusja) i FRANKA SIDORISA (gitara rytmiczna) – zatytułowany “4”, ukaże się za pośrednictwem Gibson Records – nowo powstałej wytwórni kultowych amerykańskich marek gitarowych – 11 lutego 2022 roku. Nowa płyta “4”, której współproducentem jest Dave Cobb (Chris Stapleton, Jason Isbell, John Prine, Brandi Carlile), została nagrana w słynnym RCA Studio A w Nashville, TN i będzie piątym solowym albumem SLASHA a czwartym z udziałem MYLESA KENNEDY’EGO i The Conspirators. Aktualne materiały video tutaj, a więcej informacji można znaleźć na stronie: www. slashonline. com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!