Kasia Lins z “Boską Trasą” w końcu na Śląsku!

Fani Kasi Lins długo i ekstatycznie wyczekiwali jej koncertu na Śląsku. Pandemia i związane z nią liczne perturbacje, uniemożliwiły śląskiej publiczności zetknięcie się z premierowym materiałem na żywo. “Moja wina”, czyli trzeci studyjny album Kasi Lins, premierę miał 29 maja 2020 roku, ale dopiero niespełna dwa lata później “Boska Trasa” zawitała na Śląsk.

W 2019 Kasia Lins była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała także nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków – O! Lśnienia 2021. Niedawno Kasia Lins otrzymała nominację do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę Moja Wina.

29 kwietnia 2022 roku, o godzinie 19.00 w Chorzowskim Centrum Kultury koncert Kasi Lins rozpoczął się od “Śniłam, że jest spokój” i przez kolejną godzinę w wyjątkowych aranżacjach zaprezentowane zostały utwory ze świetnie przyjętej zarówno przez słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych płyty. Poza materiałem z “Mojej winy”, zagrano również kilka utworów z albumu “Wiersz ostatni” (2018).

Warto zaznaczyć, że muzyczne spotkanie w Chorzowie sama artystka nazwała wyjątkowym, bo koncert w całości został zagrany w kobiecym trio, o czym zresztą publiczność zdawała się szybko zapomnieć – roznamiętniające się wzajemnie instrumenty maksymalnie skupiły ich uwagę, a kontakt Kasi z publicznością dopełnił i tak udzielający się wszystkim niezwykły klimat typowy dla muzyki Lins. Pełen mistycznych przeżyć wieczór z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu. Po wydarzeniu fani mogli zaopatrzyć się w dewocjonalia sygnowane “Moją winą”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!