EZRA FURMAN opowiada, na nowej płycie “All Of Us Flames”, o świecie queerowej społeczności!!

Ezra Furman ogłasza szczegóły nowej płyty „All Of Us Flames”, która ukaże się 26 sierpnia nakładem Bella Union. Artystka z tej okazji zaprezentowała kolejny muzyczny zwiastun “Forever In Sunset”.

“Największy wpływ na tekst tej piosenki miała rozmowa z moją przyjaciółką. Kiedy Covid po raz pierwszy uderzył, mówiła mi dużo o tym, że była na niego gotowa. Powiedziała mi : “Ludzie, którym w życiu było wygodnie, teraz wariują. Ale osoby queer takie jak ja już wcześniej przeżywały kryzys. Dorastałam w biedzie, a moja rodzina wyrzuciła mnie z domu, gdy byłam nastolatką. Mój świat kończył się już wiele razy, a my, odmieńcy, wiemy, co robić, dbamy o siebie nawzajem, pomagamy sobie, mamy sieć wsparcia na wypadek kryzysów, o których wiemy, że będą nas od czasu do czasu dotykać”. A potem straciła pracę i zamieszkała ze mną i moją rodziną na jakieś trzy miesiące. I miała rację, było nam dobrze i dbałyśmy o siebie nawzajem. To  doświadczenie w dużej mierze wpłynęło na treść  całej płyty. Ale “Forever in Sunset” to konkretnie kobieta, która przeszła przez niezłe piekło, mówi do nowego kochanka, który zaczyna się do niej przywiązywać, próbuje go ostrzec, że ma kłopoty, że przechodziła kryzysy i że one znów nadejdą. I tak właśnie żyje – nigdy nie jest ustatkowana, nigdy nie jest bezpieczna, ale też nigdy nie jest pokonana – „Forever In Sunset”.

Czasami mam wrażenie, że kryzys dotyka coraz większą część społeczeństwa. Wydaje im się, że świat się kończy. Ale ludzie, którzy przeżyli osobistą apokalipsę lub dwie, mogą się czegoś nauczyć. Świat się nie kończy, po prostu coś się wydarza i jeśli przeżyjemy, musimy dbać o siebie nawzajem” – mówi Ezra.

Piosenkarka, songwriterka, której muzyka stała się ścieżką dźwiękową do serialu Netflixa „Sex Education”, od lat snuje opowieści o queerowym rozgoryczeniu i nieprawdopodobnych, kruchych intymnych doświadczeniach. „All of Us Flames” to trzecia odsłona trylogii, poczynając od inspirowanej Springsteenem sagi drogi „Transangelic Exodus| z 2018 r., a kończąc na punkrockowej furii „Twelve Nudes” z 2019 r. Furman ma talent do skupiania się na świetle, które pojawia się, gdy zmagający się z problemami ludzie odnajdują się nawzajem i  wspierają w trudnej drodze. “Zaczęłam myśleć o kobietach transseksualnych na całym świecie jak o tajnym stowarzyszeniu, rozproszone wszędzie, ale w oczywisty sposób połączone ze sobą pod względem wrażliwości, jak i posiadaniu wspólnej wizji zmiany fundamentalnego elementu patriarchalnego społeczeństwa” – mówi. “Buduję swój świat odmieńców i czuję się, jakbyśmy tworzyły gang”.

W świecie „All Of Us Flames” koniec patriarchalnego, kapitalistycznego imperium  wydaje się nieuchronny i nieunikniony. Dzięki poszerzonemu spektrum zainteresowań Furman, „All of Us Flames”, maluje transformujące się związki między ludźmi, którzy burzą historie opowiadane przez władzę.

Oto lista utworów „All Of Us Flames”:

1. Train Comes Through

2. Throne

3. Dressed in Black

4. Forever in Sunset

5. Book Of Our Names

6. Point Me Toward the Real

7. Lilac and Black

8. Ally Sheedy in The Breakfast Club

9. Poor Girl A Long Way From Heaven

10. Temple Of Broken Dreams

11. I Saw the Truth Undressing

12. Come Close

fot. Tonje Thilesen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!