Madonna wyda dwie kompilacje z remiksami

Madonna po raz kolejny przeszła do historii, kiedy po raz pięćdziesiąty znalazła się na szczycie amerykańskiej listy Dance Club. Tym samym jest pierwszą i jedyną artystką, która ma 50 numerów jeden w jakimkolwiek zestawieniu na Billboardzie.

Z okazji ustanowionego, historycznego rekordu, Madonna objęła artystyczną kuratelą dwie kompilacje. Pierwsza, “FINALLY ENOUGH LOVE: 50 NUMBER ONE”, to 50 nagrań i ulubione remiksy jej piosenek z pierwszego miejsca Dance Club. Drugi zestaw to skrócona, 16-utworowa wersja zatytułowana po prostu “FINALLY ENOUGH LOVE”.

“50 NUMBER ONE” obejmuje okres panowania Madonny na listach przebojów i kilkadziesiąt remiksów przygotowanych przez topowych producentów. Ponadto, fani otrzymają rarytasy – rzadkie remiksy, z których aż 20 ukazuje się oficjalnie po raz pierwszy lub po raz pierwszy debiutuje komercyjnie w formacie cyfrowym. Kolekcja ukaże się 19 sierpnia 2022 na 3 płytach CD oraz w limitowanym nakładzie na 6 płytach winylowych.

Skrócone, 16-utworowe dzieło “FINALLY ENOUGH LOVE” w formacie cyfrowym ujrzy światło dzienne 24 czerwca 2022. Na pojedynczym krążku CD oraz na podwójnym, 180-gramowym winylu wydawnictwa trafią do sprzedaży 19 sierpnia 2022.

Na singiel promujący składanki wybrano “Into The Groove (You Can Dance Remix Edit)”. Piosenka po raz pierwszy ukazuje się w wersji cyfrowej.

“FINALLY ENOUGH LOVE: 50 NUMBER ONES” to 220 minut remiksów, w większości ułożonych w porządku chronologicznym od “Holiday” z 1983 roku po “I Don’t Search I Find” z 2019 roku. Za remiksy odpowiadają tak uznani twórcy muzyki tanecznej, jak Shep Pettibone, William Orbit, Honey Dijon czy Avicii.

W zestawie nie brakuje piosenek, w których obok Madonny pojawiają się wielcy goście, jak Britney Spears (“Me Against The Music”), Justin Timberlake i Timbaland (“4 Minutes”) i Nicki Minaj (“Bitch I’m Madonna”). Nad masteringiem całości czuwał Mike Dean, który pracował nad dwoma ostatnimi albumami Madonny“Rebel Heart” (2015) i “Madame X” (2019).

Obydwa nowe wydawnictwa zawierają materiał z “You Can Dance”, czyli pierwszej kolekcji remiksów madonny. Krążek, który w listopadzie skończy 35 lat, rozszedł się na całym świecie w 5 milionach egzemplarzy, co jest drugim w historii najlepszym wynikiem wśród wydawnictw z remiksami. Ponadto, nie zabrakło hołdu dla pierwszego singla Madonny, “Holiday”, który 6 października będzie obchodził 40-lecie. Madonna naruszyła chronologiczną kolejność, aby umieścić trzy remiksy z “You Can Dance”“Into The Groove”, “Everybody” i “Physical Attraction”, które odzwierciedlają klimat undergroundowych klubów oraz jej pierwszych nagrań dla wytwórni Sire.

Wśród rarytasów znajdziemy “Keep It Together (Alternate Single Remix)” czy “Living For Love (Offer Nissim Promo Mix)”.

Z okazji Dnia sklepu płytowego i w ramach zapowiedzi “FINALLY ENOUGH LOVE”, 23 kwietnia ukazały się singiel “Causing A Commotion” oraz EP-ka “Who’s That Girl Super Club Mix”.

Składanki otwierają nowy rozdział oparty na partnerskiej współpracy Madonny oraz wytwórni Warner Music Group. W planach są kolejne wydawnictwa z bogatego katalogu gwiazdy.

Wypatrujcie kolejnych niespodzianek, które są przygotowywane z okazji 40-lecia działalności Madonny na scenie muzycznej.

 

One thought on “Madonna wyda dwie kompilacje z remiksami

  1. Madonna to największa gwiazda muzyki we wszechświecie i okolicach! Składanka wyśmienita, choć nie doskonała. Dla kilku przebojów istnieją zacniejsze wersje remiksów, niż te zamieszczone na “Finally Enough Love” (np. Frozen, Hollywood) ale i tak jest super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!