ARMIA zagrała “Legendę”!

7 maja 2022 roku w Siemianowicach Śląskich wystąpił zespół Armia. Ciesząca się niesłabnącym uznaniem formacja, na której czele stoi Tomasz Budzyński, zagrała cały materiał z „Legendy” – jednej z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rockowej. Dzień wcześniej, 6 maja, kultowy album z ponadczasową “Opowieścią zimową” skończył 31 lat. “Legenda stała się legendą” – powtarzają słuchacze, gdy “baśniowość” i niespotykana świeżość muzyki oraz tekstów wciąż jest odkrywana na nowo. 

Bilety na sobotni koncert w Siemianowickim Centrum Kultury jeszcze przed datą koncertu zostały wyprzedane i na próżno było szukać ich w kasach biletowych w dniu wydarzenia. Na miejscu zjawili się także fani spoza Śląska, ubrani w koszulki z oczywistą w tym dniu okładką płyty. 

Koncert Armii rozpoczął się po godzinie 19, a zespół prócz zagranej w całości wspomnianej „Legendy” przypomniał fanom utwory z płyt takich jak “Duch” czy “Czas i byt”. Po brzegi wypełniający salę fani, doskonale znali teksty, śpiewając razem z charyzmatycznym wokalistą. “Niezwyciężona” publiczność nieprędko dała muzykom zejść ze sceny, co rusz licząc na kolejny bis. Dla tych, których ominęło niezapomniane wydarzenie, nic straconego – jak zapewnia zespół, kolejna okazja do spotkania z Armią na Śląsku już w lipcu!

W ubiegłym roku, w 30-lecie powstania „Legendy”, ukazała się jej reedycja w formacie CD, natomiast w tym roku, już 20 maja będzie miała miejsce premiera wspomnianego albumu na winylu!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!