Aitch składa hołd rodzinnemu miastu. Debiutancka płyta rapera latem

Aitch, największy pretendent do muzycznego tronu w Manchesterze, właśnie ogłosił gorąco wyczekiwany debiutancki album „Close To Home”. Płyta ukaże się 19 sierpnia. To list miłosny do miasta, które ukształtowało rapera. Już teraz można posłuchać pierwszego singla, „1989”.

Oparty na samplu kultowego numeru „Fools Gold” The Stone Roses, utwór Aitcha zmyślnie łączy dwie muzyczne epoki, stanowiąc pomost między starym a nowym Manchesterem.
Aitch z łatwością łączy niezaprzeczalny groove legendarnego hymnu Madchesteru ze swoimi błyskotliwymi rymami i pomysłową grą słów. Tytuł „1989” nawiązuje do roku wydania „Fools Gold”, a towarzyszący piosence teledysk nakręcony został na ulicach rodzinnego miasta Aitch przez Kelvina Jonesa.

„Close To Home” ukazuje młodego artystę u progu globalnej popularności, rozwijającego skrzydła i prezentującego coraz większe umiejętności w pisaniu piosenek. Składający się z 16 utworów nadchodzący debiut Aitcha łączy dojrzałą i refleksyjną stronę artysty jego z charyzmą i buńczucznym stylem, z których jest znany.
Aitch niedawno trafił na listę „30 Under 30” („Trzydziestu najbardziej wpływowych przed trzydziestką”). Ponadto współpracował z takimi gwiazdami jak Ed Sheeran, Bakar, AJ Tracey czy Mastermind.
W ciągu trzech lat, Aitch przeszedł drogę od rapera z undergroundu, do sprzedającego milionowe nakłady, nominowanego do BRIT hiphopowego gwiazdora. Styl Anglika wyróżnia humor, pewność siebie i bogata produkcja. Wcześniej współpracował z takimi artystami jak Stormzy, Ed Sheeran, AJ Tracey, Pa Salieu, Headie One, Avelino & Toddla T czy Offset Jim. Łącznie Aitch zgromadził 3 miliardy streamów i sprzedał 5 milionów singli.
Aitch rozpoczął 2022 od współpracy z ArrDee – ich wspólny singiel „War” trafił do Top 10 w UK. Następnie światło dzienne ujrzał utwór „Baby” z Ashanti, który uplasował się w Top 2 i ma status srebra. Następnie Aitch nagrał duet z Giggs, „Just Coz”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!