Florence + The Machine wydaje edycję deluxe płyty „Dance Fever”

Florence + The Machine przedstawia wersję deluxe swojego znakomicie ocenionego przez krytyków najnowszego albumu „Dance Fever”. Poszerzone edycja zawiera wcześniej niepublikowane akustyczne interpretacje utworów „Cassandra”, „Free”, „Morning Elvis”, „My Love” oraz niesamowity cover klasyka „Search and Destroy” The Stooges. W zestawie znalazły się także znane już single „My Love”, „Free”, „King” oraz „Heaven is Here”, którym towarzyszą zapierające dech teledyski w reżyserii Autumn De Wilde.

Gwiazda frontmanki wciąż świeci jasno – „Dance Fever” to powrót Welch do euforycznych, stadionowych hymnów, które zdefiniowały początek jej kariery – Vogue
Triumfalne brzmienie odrodzonej wokalistki – NME ★★★★
Cudowna dzikość w wykonaniu najbardziej porywającej gwiazdy pop swojego pokolenia – The Independent ★★★★★
Daily Telegraph ★★★★★, Rolling Stone ★★★★ , The Sunday Times ★★★★, The Line of Best Fit 9/10, CLASH 9/10, DORK ★★★★ , The i Paper ★★★★, Evening Standard ★★★★
Płyta „Dance Fever” powstawała głównie w Londynie, podczas pandemii, w oczekiwaniu na ponowne otwarcie świata. Album nawiązuje do tego, za czym Florence najbardziej tęskniła, czyli klubów, tańczenia na festiwalach, bycia w ruchu, bycia częścią wspólnoty. To właśnie nadzieje i marzenia o spotkaniach z bliskimi i tańcu z nieznajomymi napędzały Florence podczas pracy nad płytą „Dance Fever”. W końcu muzyka jest wyjątkową formą sztuki, która pozwala zatracić się i uwolnić od trosk, choćby na chwilę.
Wizja i koncept choreomanii (zwanej też taneczną manią czy tańcem św. Wita) – renesansowym tanecznym zjawiskiem, które polegało na gromadzeniu się grup ludzi tańczących do skrajnego wyczerpania – stały się główną inspiracją dla Angielki. Odsunięta od bycia w trasie, po raz pierwszy od ponad 10 lat, w tańcu Florence znalazła energię i siłę, a także zaczęła spoglądać na muzykę z perspektywy choreografii.
Prace nad albumem zaczęły się jak zawsze – z notatnikiem pełnym wierszy i pomysłów, Florence w marcu 2020 roku poleciała do Nowego Jorku, jednak wybuch pandemii Covid-19 zmusił Welch do powrotu do Londynu, gdzie piosenki zaczęły zmieniać się i nabierać kształtu.
„Dance Fever” to Florence w szczytowej formie – w pełni urzeczywistnia swoją samoświadomość, żartuje z wykreowanej przez siebie postaci, bawi się ideami tożsamości, męskości i kobiecości, świętuje i w zasłużenie zajmuje swoje miejsce w panteonie ikon.
Za produkcję materiału na „Dance Fever” odpowiadają Florence Welch, Jack Antonoff i Dave Bayley. Ten album to wszystko najlepsze, co Florence ma do zaoferowania – wszystko stworzone z myślą o scenie i występach.
W ramach promocji nowej płyty, Florence + The Machine wyruszy w trasę i odwiedzi także Polskę. Artystka ze swoim zespołem wystąpi na Orange Warsaw Festival 2022. Koncert odbędzie się już 4 czerwca.
Lista utworów „Dance Fever” Deluxe:
1. King
2. Free
3. Choreomania
4. Back in Town
5. Girls Against God
6. Dream Girl Evil
7. Prayer Factory
8. Cassandra
9. Heaven is Here
10. Daffodil
11. My Love
12. Restraint
13. The Bomb
14. Morning Elvis
15. Cassandra (acoustic)
16. Free (acoustic)
17. Morning Elvis (acoustic)
18. My Love (acoustic)
19. Search and Destroy (cover)
Wybranym przez Florence partnerem charytatywnym tej trasy jest organizacja Choose Love, na rzecz której przekazany zostanie 1 funt z każdego sprzedanego biletu. Choose Love zapewnia uchodźcom i przesiedleńcom wszystko, co potrzebne – od łodzi ratunkowych po żywność i porady prawne. Ich działania dotarły do ponad 1,8 miliona ludzi i wsparły ponad 250 szybko działających organizacji społecznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i wzdłuż granicy USA z Meksykiem. Wszystko, co robią, opiera się na wizji świata, który każdego dnia wybiera miłość i sprawiedliwość dla każdego.
Follow Florence + the Machine:
Instagram / Twitter / Tik Tok / Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!