Surrealistyczna niedzielna podróż z LANBERRY

Lanberry konsekwentnie prezentuje nowe single, które pokazują kolejne odsłony jej nowej, artystycznej drogi. Gdzie zmierza Lanberry i jaki cel sobie obrała? Odpowiedź znajdziecie w singlu Niedziela, choć nie tylko jedna odpowiedź będzie poprawna.

 

Duszny, groteskowy klimat niedzielnego popołudnia, para klaunów i wiele często szokujących wcieleń Lanberry to wszystko znajdziecie w nowym singlu Niedziela. Zaskoczy Was forma, przekaz i alternatywne gitarowe dźwięki, choć nie zabraknie tu także wszystkiego, co najlepsze w twórczości Lanberry: melodyjnego brzmienia i nieszablonowego spojrzenia na relacje, które odkrywają nasze uprzedzenia i nie tylko niedzielne bolączki.

 

Sama artystka tak mówi o swoim nowym singlu i klipie, który do niego powstał:

 

Bardzo chciałam puścić wodze fantazji w tym klipie i kiedy podczas tworzenia tej piosenki mieliśmy w głowie obrazek z klaunami, wiedziałam, że ten motyw musi trafić do klipu.

 

Para klaunów, momentami w zatęchłej scenerii niedzieli, obrazuje stan relacji. Relacji, w której każdej ze stron jest już wszystko jedno, wszystko dzieje się niemal mechanicznie, bez emocji i według schematu.  Klaun z założenia ma bawić, a nierzadko przeraża – i tak jest też z tym związkiem, „trochę śmiech przez łzy”.

 

Lekarstwem na ten stan rzeczy może być przerwanie milczenia, chwila szczerości i autorefleksji. 

 

Utwór to efekt współpracy Lanberry z Moniką Wydrzyńską, znaną z duetu Linia Nocna, oraz Kubą Krupskim, który współtworzył takie przeboje Lanberry jak Plan awaryjny czy Nie ma mnie. W utworze pojawia się także gościnnie Marcin Ułanowski, który gra na bębnach

 

Lanberry kontynuuje swoją autorską podróż, przemierzając kolejne przystanki na mapie nowoczesnego indie, alternatywnego popu. Dla tych, którzy dotąd ją znali przede wszystkim z radiowych przebojów, może być to niespodzianka, ale Lanberry nigdy nie ukrywała, że fascynuje ją też rock czy britpop i nie zamierza pozostać niewolniczką jednej, sztywno określonej stylistyki.

 

– audio: https://agoramuzyka.ffm.to/NiedzielaLanberry

Teledysk do utworu “Niedziela” jest kolejnym wspólnym dziełem Lanberry i Studia Akita. Po udanej współpracy przy klipie „Niewygodnie”, we wspólnym procesie kreatywnym powstał scenariusz i pomysł na język filmowy nowego klipu. Całość zrealizowano w pięciu różnych lokacjach, gdzie, poza dwoma klaunami, Lanberry wcieliła się w aż dziewięć różnych postaci.

 

Niedziela to kolejny po Niewygodnie i Nocnym expressie utwór zapowiadający nowy album artystki, który ukaże się na przełomie roku 2022 i 2023 nakładem wytwórni Agora Muzyka.

 

 

 

Niedziela – Lanberry

 

słowa: Małgorzata Uściłowska, Monika Wydrzyńska, Jakub Krupski

muzyka: Małgorzata Uściłowska, Monika Wydrzyńska, Jakub Krupski

produkcja muz.: Jakub Krupski

mastering: Marcin Szwajcer

 

ISRC: PLC592200062

czas: 2:37

wydawca: Agora Muzyka / QL CITY, 2022.

 

Więcej o Lanberry:

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/lanberry/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/LanberryMusic

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCjvzjbgRTyDy0Nz2kNwD3PA

SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/2t3aJxThQrMWaNJgqjMcU8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!