Kultowy album „Elf” na pomarańczowym winylu

Płyta ukazuje się w ramach kolekcjonerskiej serii kolorowych winyli wydanych przez Sony Music Entertainment Poland.

Czwarty studyjny album Varius Manx, oryginalnie wydany w 1995 roku. Była to druga płyta nagrana z Anitą Lipnicką, która odeszła z zespołu niedługo po jej premierze.
Album „Elf” został bardzo ciepło przyjęty przez fanów i krytyków muzycznych, uzyskał status pięciokrotnej platyny. Premierze krążka towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów i publiczności. W samym dniu premiery sprzedano ponad 120 tysięcy egzemplarzy.
Mimo swojej 27-letniej obecności na rynku, stał się kultową polską płytą. Trzynaście spójnych i konsekwentnych utworów, w większości autorstwa Roberta Jansona, a wśród nich piękna ballada „Pocałuj noc”, która jest jednym z największych hitów zespołu. Na kultowej już Liście Przebojów Trójki spędził 18 tygodni, z czego cztery na pierwszym miejscu.

Następstwem sukcesu „Elfa” były liczne nagrody, jakie otrzymał zespół. Na gali Fryderyków w 1995 roku zdobyli statuetki w kategoriach „zespół roku”, „kompozytor roku” oraz „album roku – pop”.

Tracklista:

Strona A
1. Zabij mnie
2. Oszukam czas
3. Sleight Of Hand
4. Belle
5. Wolne ptaki
6. Bez
7. Pocałuj noc

Strona B
1. Wstyd
2. The Pretty Time
3. Zamigotał świat
4. Deadpans Parade
5. Elf skradnie Wasze serca
6. Co dalej?

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/408866/ba24cf7b669ecc6dc606d94bde02c927.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!