Relacja z koncertu KRUK & Wojtek Cugowski & Cathleen w VooDoo Club

28 maja w Voodoo  Club wystąpił zespół Kruk i Wojtka Cugowskiego. Koncert promował album „Be There”. Fantastyczna polska formacja, założona przez gitarzystę solowego Piotra Brzychcego, doceniona przez wielu rodzimych i zagranicznych dziennikarzy a także muzyków m.in. Santany czy Deep Purple. Rok temu wokalista i jak się okazało tak samo też świetny gitarzysta Wojtek Cugowski, dołączył do składu, który obchodzi właśnie swoje dwudziestolecie.

Kruk  to polska grupa muzyczna założona w 2001 roku w Dąbrowie Górniczej, wykonująca szeroko pojętą muzykę w stylistyce rockowej i hard rockowej. Koncerty zespołu przenoszą w świat rocka z lat ’70 i ’80, nie uciekając jednakże od współczesnych brzmień.

Podczas występów live, oprócz materiału z autorskich, studyjnych albumów grupy można usłyszeć covery takich gwiazd rocka jak Deep Purple, Led Zeppelin czy Rainbow i poczuć klimat największych koncertów rockowych minionych lat.

Kruk podczas swej dotychczasowej działalności miał okazję dzielić scenę z takimi zespołami i wykonawcami jak Deep Purple, Carlos Santana, Whitesnake, Uriah Heep, Thin Lizzy, UFO czy Debbie Davis.

Na koncercie panowała Hard Rockowa atmosfera. Pod sceną kołysali się wierni fali w koszulkach Kruk, robiąc rozmaite pozy i zdjęcia przy gitarzyście Piotrze Brzychcym. Byli fani po 40tce jak i rodzice z dziećmi oraz pary, które przyszły posłuchać Rocka w dobrym wydaniu. Zespół zaprezentował między innymi utwory: „Rat Race”, „Made of Stone”, „Hungry for Revenge”, „Prayer of the unbeliever (Mother Mary)”, „Be There  (If you want to) czy cover zespołu Deep Purple – „Highway Star”, który to utwór został zaśpiewany przez Kasię Bieńkowską znaną jako wokalistka zespołu „White Highway”

Po ponad 2 godzinnym koncercie myślę, że publika miała niedosyt mimo, że zespół wyszedł na kilka utworów bisowych. Wychodząc z koncertu słyszałem jak ktoś powiedział ” Czemu na taki światowy zespół nie przyszło więcej osób” I ja się nie dziwie takiemu komentarzowi, ponieważ tak mocny, charakterny wokal oraz kilku minutowe energiczne solówki w stylu legendarnego „Deep Purple” rzadko kiedy można usłyszeć już w obecnych czasach.

Relacja: Piotr Siedlecki

Foto : Robert Świderski

One thought on “Relacja z koncertu KRUK & Wojtek Cugowski & Cathleen w VooDoo Club

  1. Czemu nie przyszło więcej ludzi ? … to ja odpowiem ,cenię Cugowskiego za jego własne kompozycje i wykonania …natomiast Kruk ? – słaba kopia wszystkiego czego ludzie już nie chcą słuchać …proste!!!!… nawet jeśli ktoś myśli o sobie że jest genialnym Piotrusiem Panem!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!