Top Depeche Mode w Radiu 357

NAJWAŻNIEJSZE UTWORY DEPECHE MODE – WYSTARTOWAŁO GŁOSOWANIE NA STRONIE DM.RADIO357.PL
Top Depeche Mode w Radiu 357
 • Wystartowało głosowanie na najważniejsze utwory Depeche Mode
 • Głosować można do 9 czerwca na specjalnej stronie dm.Radio357.pl
 • Top Depeche Mode pojawi się na antenie Radia 357 już 10 czerwca
 • Wyemitowanych zostanie 50 utworów z największą liczbą głosów
 • Audycję poprowadzą: Marek Niedźwiecki oraz Piotr Stelmach, a najważniejsze utwory wybiorą Patroni Radia 357
 • Po jej zakończeniu – muzyczny epilog z udziałem fanów Depeche Mode poprowadzi Mateusz Fusiarz
 • Radio 357 zaprosiło do wspólnej audycji przedstawicieli grup fanowskich
 • Zespół radia przygotował także podcasty ekskluzywne poświęcone Depeche Mode
 • Aktualnie Radio 357 wspiera regularnymi miesięcznymi wpłatami społeczność 45 tysięcy Patronów. Radio jest największym projektem medialnym w Polsce finansowanym przez społeczność.
Śmierć Andy’ego Fletchera – wstrząs dla fanów
26 maja zespół Depeche Mode poinformował o śmierci Andy’ego Fletchera – założyciela i członka zespołu. Wiadomość była wstrząsem dla fanów grupy.
– Pierwszą audycję zrobiliśmy de facto w ciągu godziny. W dniu śmierci Andy’ego do drugiej w nocy wspominaliśmy, graliśmy i przede wszystkim – rozmawialiśmy ze słuchaczami. To była lawina telefonów. Audycja mogłaby trwać dużo dłużej. Czuliśmy, że powinna. Rano Marcel rzucił pomysł Topu. I to był impuls. Robimy Top, zrobiliśmy materiały dodatkowe. Przeżywamy to razem z fanami, słuchaczami. Jakaś epoka się skończyła, ale my chcemy pamiętać. A przy okazji – może paradoksalnie właśnie teraz nowe osoby odkryją twórczość Depeche Mode? – wyjaśnia Piotr Stelmach koordynujący prace redakcji muzycznej i jeden z prowadzących Top.
1000 głosujących w ciągu pierwszych godzin
Głosowanie na Top Depeche Mode potrwa do 9 czerwca na specjalnej stronie audycji, dostępnej pod adresem dm.Radio357.pl. W pierwszych godzinach po uruchomieniu głosowania wzięło w nim udział już ponad 1000 osób.
– Depeche Mode w naszej społeczności zawsze mieli szczególne miejsce. Dla fanów – do których się zaliczamy – to trudny i bolesny moment. Stąd pomysł na Top Depeche Mode – hołd dla Andy’ego Fletchera i zespołu. Chcemy być tego dnia razem z wszystkimi, którym twórczość Depeszów na zawsze wrosła w życiorysy. Przywołamy wspomnienia, emocje, przetniemy czas i przestrzeń. Razem ułożymy listę najważniejszych utworów Depeche Mode. Tych, które szczególnie pamiętamy, przeżywamy i chcemy usłyszeć wspólnie. Wyboru dokona nasza społeczność – jedyna w swoim rodzaju. To obecnie ponad 45 tysięcy osób, dla których muzyka jest ważnym obszarem życia – mówi Piotr Stelmach.
7 godzin z Depeche Mode – w tym audycja z udziałem fanów grupy 
Top Depeche Mode w Radiu 357 odbędzie się 10 czerwca, w piątek. Łącznie to 7 godzin z twórczością zespołu.
50 utworów Depeche Mode zostanie zaprezentowanych w 2 odsłonach:
 • I część od godz. 9:00 do godz. 11:00 (w miejsce audycji Wspieraj system) – poprowadzi Marek Niedźwiecki
 • II część od godz. 19:00 do godz. 22:00 (w miejsce Listy Piosenek 357) – poprowadzi Piotr Stelmach
Dodatkowo od godz. 22:00 do północy wyjątkowy epilog muzyczny – audycja stworzona wspólnie z fanami zespołu Depeche Mode. Poprowadzi ją Mateusz Fusiarz. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele grup fanowskich. – Zaproszenie jest otwarte. Jeżeli ktoś chce się włączyć – wystarczy dać nam znać. To ma być dzień, który zapamiętamy na zawsze – dodaje Piotr Stelmach.
Nie tylko audycja – powstały też podcasty ekskluzywne
Zespół Radia 357 przygotował także podcasty poświęcone Depeche Mode:
 • Single z Żoliborza – wydanie specjalne. Opowieść o muzyce, emocjach, wspomnieniach związanych z Depeche Mode. Zapraszają Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach i Krzysztof Tubilewicz.
 • Piosenki z historią: Stripped. Historia utworu, który nie był nigdy i nigdzie numerem jeden, a stał się jednym z pierwszych symboli Depeche Mode. O “Stripped” opowiada Marcin Cichoński.
 • Fletch: uprzejmy księgowy.  Sylwetka Fletcha, który na scenie trzymał się na uboczu, ale w rzeczywistości był niezwykle ważną postacią w zespole. Na opowieść o Andym Fletcherze zaprasza Krzysztof Tubilewicz.
 • Pamięci Andy’ego Fletchera. Zapis specjalnej, 2-godzinnej nocnej audycji z 26 maja z telefonicznym udziałem słuchaczy. Prowadził Piotr Stelmach.
Szczegółowy opis projektu i głosowanie są dostępne na specjalnej stronie: dm.Radio357.pl.
***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Justyna Dżbik-Kluge, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Justyna Mączka, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.
Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już ponad 45 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia
W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.
Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl.
Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!