Allison Ponthier ściska dłoń Elvisowi

Allison Ponthier prezentuje rewelacyjną i wciągającą EP-kę „Shaking Hands with Elvis”. Artystka zaprezentowała też surrealistyczny klip do singla „Hollwood Forever Cemetery”.

Na „Shaking Hands with Elvis” Allison Ponthier czuje pełnię swobody, pokazując pełnię siebie w każdej piosence. W rozbrajająco szczerym, emocjonalnym singlu „Hardcore”, Allison sięga bardzo głęboko do niekomfortowych uczuć. Mroczno-chwytliwe „Hollywood Forever Cemetery” to hołd artystki dla wieloletniej obsesji na punkcie słynnej nekropolii w Los Angeles. Użyła tego, by opowiedzieć o życiu i śmierci. – To również opowieść o tym, jak ludzie myślą, że bycie sławnym ich uzdrowi – tylko to inni stają się bardziej złośliwi i krytyczni, mają coraz mniej humanistycznego spojrzenia. Jestem bardzo przywiązana do przywracania człowieczeństwa tym, którzy zostają zdehumanizowani – wyjaśnia Ponthier.
Klip do tego utworu powstał w Mexico City i został zrealizowana z lokalną ekipą. Wideo rozpoczyna się czarno-białymi ujęciami Ponthier na cmentarzu, a następnie przedstawiony świat nabiera kolorów i blasku, gdy dziwaczna hybryda Elvisa i pudla zabiera artystkę do klubu pełnego błyszczących koktajli oraz nieżywych celebrytów. – Allison to prawdziwa artystka. Wspólna praca nad klipem, w trakcie której mogłyśmy eksplorować zagadnienie życia po śmierci, okazała się pełna radości. To niesamowite, w jakich miejscach możemy napotkać okazję do dowiadywania się czegoś o własnej tożsamości – opowiada nominowany do Spirit Award kolektyw Jocelyn & Dawn, który odpowiada za reżyserię teledysku.

Zestawienie brokatowych, panoramicznych pejzaży emocji oraz mocnych tekstów o śmierci, sławie i życiu pozagrobowym w „Hollywood Forever Cemetery” to z pewnością jeden z najbardziej zapadających w pamięć elementów „Shaking Hands with Elvis”. Na EP-kę trafił także godny uwagi słuchaczy utwór „Autopilot”. Wydawnictwo jest następcą EP-ki „Faking My Own Death” z 2021, na którą trafił muzyczny zapis coming outu „Cowboy”. – Jeśli „Faking My Own Death” było opowieścią o odzyskiwaniu własnego życia i wkraczaniu w jego nową fazę po dokonaniu coming outu, to „Shaking Hands with Elvis” jest pełnym nadziei spojrzeniem na twoje nowe życie – podsumowuje Ponthier.
Ponthier właśnie zakończyła trasę koncertową z Bleachers. Jeszcze w tym miesiącu wystąpi podczas LA Pride In the Park w Los Angeles u boku Christiny Aguilery czy Anitty. 14 czerwca zagra swój pierwszy headlinerski koncert, na Brooklynie, gdzie mieszka od 20. roku życia. Dwa dni później zagra koncert na prawdziwym Hollywood Forever Cemetery. Z piosenkami z „Shaking Hands with Elvis” z pewnością trafi do kolejnych grup słuchaczy, którzy mają otwarte serca i docenią artystkę, która także potrafi otworzyć się przed innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!