Skład tegorocznego Rawa Blues Festival w komplecie!

Pora na odkrycie ostatnich kart 40 edycji festiwalu Rawa Blues i ogłoszenie dwunastki wykonawców, którzy 8 października zagrają w katowickim „Spodku”. Zostali oni wybrani przez Radę Artystyczną Festiwalu spośród nadesłanych zgłoszeń. Zagranicznymi gwiazdami imprezy będą: laureatka nagrody Grammy, obdarzona charakterystyczną barwą głosu wokalistka  Macy Gray oraz znakomici gitarzyści – Eric Gales i Mike Zito. Tylko do końca czerwca bilety na festiwal można kupować w promocyjnych cenach.

 

Decyzją Rady Artystycznej, na Dużej Scenie wystąpią: łączący bluesowe dźwięki ze śląską gwarą Familok, zarażająca funkowo – jazzową energią formacja Lublin Street Band oraz gitarzysta i wokalista Tony Bigmouth Pearson – zwycięzca słowackiej części International Blues Challenge sprzed czterech lat.  Do składu Dużej Sceny dołączy jeszcze laureat Małej Sceny, na której zaprezentują się w tym roku: Adam Zalewski Trio, Arek Zawiliński, BR Band, Black Pin Blues, Cacana Mania, Coffee Experiment, Diapositive, Kłusem z Bluesem oraz Piotr Krakowski.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie nadesłane materiały, które – jak co roku – napłynęły z różnych zakątków świata. Było z czego wybierać, co cieszy, bo przecież blues nie należy do głównego nurtu. Wykonawcy wybrani w głosowaniu prezentują różne oblicza bluesa: od tradycyjnego, akustycznego grania, po energetyczne, bluesrockowe klimaty. Zapraszam 8 października do katowickiego „Spodka”. Warto być z nami od rana do samego końca festiwalu – mówi Irek Dudek, twórca i dyrektor Rawy Blues.

 

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się “in-door” (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation. W ostatnich latach, oprócz „Spodka”, Rawa Blues gościła w nowoczesnej Sali Koncertowej NOSPR, gdzie odbyły się niezapomniane koncerty takich artystów jak Keb’Mo, Rick Estrin & The Nightcats, Eden Brent czy dwukrotnie Irka Dudka w odsłonach z orkiestrą symfoniczną NOSPR-u oraz z własnym Big Bandem.

 

Podczas 40 edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju jak i zza granicy.  Warto przypomnieć, że mieliśmy zaszczyt gościć takich wykonawców jak: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas czy Blind Boys of Alabama.

 

W tym roku na Rawie Blues – oprócz wspomnianych wcześniej artystów – zagrają także: Irek Dudek Big Band, Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, Magda Magic Piskorczyk oraz Free Blues Band. Bilety na Festiwal są dostępne w sieci Ticketmaster.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!