Relacja z CO JEST GRANE FESTIVAL 2022 – WOMEN’S VOICES

2 DNI Z LINE UPEM NAJPOPULARNIEJSZYCH POLSKICH ZESPOŁÓW.

Ostatni weekend to była istna gratka dla pasjonatów muzyki, festiwalowiczów i rodzin, które mogły w piknikowej atmosferze posłuchać swoich idoli.

A działo się nie mało za sprawą Line up-u, który gorąco wypełniał festiwalowe 2 dni na Agrykoli.

I Dzień upłynął przy koncertach:

  1. Natalia Przybysz
  2. Karaś/ Rogucki
  3. Daria Zawiałow
  4. Krzysztof Zalewski
  5. Women Voices Kolektyw w składzie ( Paulina Przybysz, Ania Karwan, Margaret, Natalia Przybysz, Julia Pietrucha)

Najpierw publikę godzinnym setem rozgrzała Natalia Przybysz z zespołem. Fani mogli usłyszeć materiał z albumu z 2019 „Jak malować ogień” o raz z najnowszej płyty z 2022             ”Zaczynam się od Miłości” – z tekstami Kory Jackowskiej. Po elektryzującym koncercie Natalii Przybysz na scenę, wszedł zespół Karaś Rogucki. Zarówna perkusistka Weronika Jakubowska jak i gitarzysta solowy znakomicie wpierali, głównym trzon zespołu czy Kubę Karasia i Piotra Roguckiego. Dynamiczne solówki gitarzystów, przejmujący wokal Piotra Roguckiego i znakomita sekcja rytmiczna basisty i perkusistki dały mieszankę energetyczną rockowego grania przez kolejną godzinę festiwalowych przeżyć!

Po krótkiej przerwie na zimne piwo i Tacosy wróciłem pod scenę, aby pierwszy raz w życiu zobaczyć utalentowaną Darię Zawiałow. Zespół zaprezentował przy znakomitej oprawie graficznej największe hity Darii oraz większość piosenek z albumu z 2021 „Wojny I noce”.

Przy trzecim koncercie tego dnia, cała publika widziałem bawiła się doskonale. Po wspólnym śpiewaniu największych przebojów artystów, nieco zmęczony  festiwalowicz mógł odpocząć na leżaku i podejść do Namiotu Agory czy stoiska Rock Radia. Dużo gadżetów, pytania muzyczne z nagrodami zachęcały do wspólnej zabawy i wprawienia się w dobry nastrój.

Gwiazdą wieczoru przed kobiecym Kolektywem był znany i lubiany Krzysztof Zalewski.  Wykonał ponad godzinny koncert z piosenkami z trasy MTV Unplugged oraz przekrojowy materiał z jego płyt „Zabawa” „Złoto” oraz „Zelig”. Zwieńczeniem był gościnny występ w duecie z Natalią Szroeder. Po odśpiewaniu razem piosenki „Miłość miłość” przestrzeń zalały bańki które efektownie powiewały przed sceną.

Godzinę przed północą niesamowity koncert zagrał Kobiecy kolektyw złożony przez Dyrektor Festiwalu Paulinę Przybysz. Piosenka po piosence wokalistki coverowały wyjątkowe wersje piosenek.

Drugi dzień to kolejny ekscytujący Line up:

  1. Sorry Boys
  2. Igo
  3. Maria Peszek
  4. Brodka
  5. WOMEN’S VOICES KOLEKTYW w składzie (Paulina Przybysz, Monika Borzym, Kasia Lins, Maria Peszek oraz Brodka)

 

Znakomita wokalistka Bela Komoszyńska zaczęła drugi dzień Festiwalu Co Jest Grane. Zagrali  z  zespołem materiał z płyt „Roma” (2016) oraz z albumu „Miłość”(2019). Następnie Igor Walaszek pod swoim pseudonimem „Igo” zaznaczył:  „zagramy koncert z materiałem, którego jeszcze nie znacie a my praktycznie też dobrze go nie znamy” – mówił żartobliwie wokalista.

Igo z zespołem w moim poczuciu zagrał najlepszy koncert festiwalu biorąc pod uwagę energię publiczności. Następną barwną osobowością, która wyszła na scenę była dosyć kontrowersyjna  w swoich tekstach, Maria Peszek. Zaczęła śpiewać w sukni z welonem, przebierając się chwilę później w nowy out fit.

Następna genialna  diva, która zagrała pod koniec drugiego dnia Festiwalu to była Monika Brodka.

Z ciekawą scenografią, która imitowała złudzenia optyczne, zaczęła grać chwilę opóźniony koncert.

Widziałem ją pierwszy raz w życiu i mogę zdecydowanie powiedzieć, że Monika tworzy wokół siebie wspaniałą atmosferę artystyczną. Za równo na swoim koncercie jak i w Kolektywie wypadła doskonale.

Co jak co, ale trzeba przyznać, że Paulina Przybysz doskonale wymyśliła jacy artyści w tym roku zasilą Co Jest Grane festiwal. Koncerty jak i klimat na festiwalu mogę ocenić na mocne 9/10. Zarówno spotkania z artystami w namiocie Agory jak i strefy dodatkowe na terenie Festiwalu sprawdziły się znakomicie. Każdy mógł odnaleźć dla siebie coś muzycznie, ale też wizualnie. Zdecydowanie odwiedzę ten Festiwal za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!