Marky Ramone’s Blitzkrieg [ZDJĘCIA]

Perkusista legendarnego zespołu Ramones zagrał w poznańskim klubie “U Bazyla”. Marky Ramone’s Blitzkrieg, to esencja składająca się z największych hitów pionierów punk rocka Ramones oraz coverów.

Temperatura na zewnątrz 30 stopni. A wewnątrz? pewnie z jakieś 100. Tak można w skrócie opisać to co działo się podczas gdy na scenie pojawiła się grupa, która rozpoczęła koncert klasykiem “Sheena Is a Punk Rocker”. Potem już było tylko goręcej i bardziej energetycznie.

Marky Ramone najbardziej znany jest z 15 lat spędzonych za perkusją w legendarnej grupie Ramones. Karierę muzyczną zaczynał w hard rockowym Dust, a 1976 roku został członkiem zespołu Richard Hell & the Voidoids. Rok później grupa zadebiutowała krążkiem „Blank Generation”, który był promowany m.in. na brytyjskiej trasie u boku The Clash. W 1978 Marky dołączył do Ramones i już po paru tygodniach nagrał swój pierwszy album z nowym zespołem, „Road to Ruin”, który zawiera m.in. tak ważny utwór jak “I Wanna Be Sedated”.

Marky zagrał z Ramones ponad 1700 koncertów oraz uczestniczył w komponowaniu takich albumów jak „Mondo Bizarro” oraz „Adios Amigos”, ostatniego materiału zespołu. W 2002 roku Marky, wraz z pozostałymi członkami kwartetu, zostali wprowadzeni do Rock ‘N’ Roll Hall of Fame, a w 2010 zespół uhonorowano statuetką Grammy Lifetime Achievement Award za całokształt twórczości. Jest to jedyna statuetka Grammy przyznana pionierom punk rocka.

Mimo niesamowicie aktywnej kariery muzycznej Marky Ramone nie zwalnia tempa i kontynuuje intensywne koncertowanie wraz ze swoim zespołem Marky Ramone’s Blitzkrieg. Grupa występuje z różnymi wokalistami (w przeszłości m.in. Michale Graves – ex-Misfits).

Foto: Pawel Rychter

One thought on “Marky Ramone’s Blitzkrieg [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!