CEKINOWA BOMBA OD MERY SPOLSKY NA ZAMKNIĘCIE WAŻNEGO ETAPU

Kiedy, ponad dwa lata temu, w pandemicznym lockdownie, Mery Spolsky zabierała się nieśmiało za pisanie książki, nic nie zapowiadało tego, do jakich rozmiarów rozrośnie się ten projekt. Na uniwersum „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” składa się sama książka, muzyczny audiobook, seria wyjątkowych live actów, box z cd, na którym wybrane rozdziały zostały zaaranżowane na piosenki, ukazały się także teledyski do dwóch utworów… A to i tak duży skrót tego, co się działo. Teraz artystka definitywnie zamyka erę „czarnej grzywki” i żegna się z książkową Marysią singlem i teledyskiem do rozdziału „Cekinowa Bomba”. 

“Cekinowa Bomba” to jeden z 52 rozdziałów w książce „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”.  Opowiada o smutnej dziewczynie w pełnym i roztańczonym klubie, o samotności w tłumie. Fragment ten został wybrany przez Mery Spolsky i zaaranżowany na utwór muzyczny. Jednak do tej pory dostępny był tylko w serwisach audiobookowych. Teraz, po ponad roku od premiery książki, artystka żegna się z tytułową postacią Marysi singlem i teledyskiem do „Cekinowej Bomby” właśnie.

Sam klip powstawał w wyjątkowych okolicznościach. Osoby, zaangażowane w pracę nad „marysiowym uniwersum”, pod przewodnictwem Tomka Kuczmy (odpowiedzialnego za oprawę graficzną projektu), stworzyły teledysk do „Cekinowej Bomby” w domu Mery Spolsky.

Najpierw była książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, potem powstał do niej muzyczny audiobook, a na końcu trasa po całej Polsce z LIVE ACTAMI i piosenkami z audiobooka. Wśród nich była „Cekinowa Bomba”, którą chciałabym zamknąć ten ogromny projekt. Ściągam więc czarną grzywkę i zapraszam Was do tańca w cekinach, glitterach, obcisłych topach i zbyt kusych dołach! Teledysk jest dla mnie wyjątkowy, bo stworzyliśmy go u mnie w domu wraz z grupą przyjaciół, którzy pracowali również przy całym projekcie „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”. To były dwa dni śmiechu, zabawy, przebieranek, tańców i dobrego nastroju. Właśnie w takiej atmosferze chciałabym zakończyć ten potężny rozdział o Marysi. Reżyserem teledysku jest Tomek Kuczma, którego znacie już z oprawy graficznej mojej książki, a producentem piosenki No Echoes. Przy klipie pracowali również: Agata Furmanek, Kaśka Stokłosa, Artur Klimczak, Łukasz Sikorski, Kuba Tarnecki, Marta Furdyna, Lolek i Coco. – mówi Mery Spolsky.

Inspiracją do napisania piosenki było nocne wyjście na miasto, zatem moim marzeniem jest abyśmy kiedyś razem zatańczyli do niej w klubie lub nad Wisłą! Koniecznie w cekinach! Co Wy na to? – dodaje artystka.

Zobacz teledysk do utworu „Cekinowa Bomba”:

– Mery jest jedną z niewielu artystek, które mogą pozwolić sobie na naprawdę wszystko. Surrealistyczny teledysk do “Cekinowej Bomby” stworzyliśmy korzystając z formuły “jednominutowych rzeźb”. Każdy z “cekinowej ekipy” udostępnił na potrzeby teledysku jakieś ciekawe rekwizyty ze swoich prywatnych zbiorów. Używając ich w niespodziewany sposób zamieniliśmy pozornie zwykłe sytuacje w improwizowane szaleństwo. Dziękuję wszystkim za pomysły, serca, nogi i ręce włożone w ten teledysk. – mówi Tomek Kuczma.

Utwór „Cekinowa Bomba” nie był do tej pory dostępny w serwisach streamingowych. Można było go odsłuchać tylko na platformach audiobookowych. Mery Spolsky jednak na stałe włączyła go do swojego koncertowego repertuaru, a publiczność za każdym razem bardzo żywiołowo reagowała na tę taneczną kompozycję. To właśnie dzięki namowom fanów artystka zdecydowała się na wydanie tej piosenki w formie singla z teledyskiem.

 

“Cekinową Bombę” oraz inne utwory od Mery Spolsky można posłuchać na żywo podczas wakacyjnych koncertów w całej Polsce:

08.07 Warszawa (support Coldplay)
10.07 Bytów
14.07 Kazimierz Dolny
16.07 Jarocin
22.07 Kraków
23.07 Katowice
29.07 Poznań
30.07 Łódź
05.08 Mielno
06.08 Wrocław
13.08 Szczecin
19.08 Jastarnia
21.08 Warszawa
26.08 Słubice

https://www.ebilet.pl/artysta/mery-spolsky/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!