Five Finger Death Punch na Torwarze [ZDJĘCIA]

Five Finger Death Punch kojarzy każdy kto lubi gitarowe granie. Amerykanie zagrali dla polskiej publiczności jedyny koncert, który odbył się 6 lipca na warszawskim Torwarze. 

Przyznam się szczerze, że w 2020 roku, kiedy Fingersi pojawili się w Polsce nie udało mi się przyjechać na ich koncert i do dzisiaj była to dla mnie, muzycznie, nieodżałowana strata. Ich koncerty, które oglądałem na ekranie telewizora dawały dużo frajdy ale wiadomo, na żywo to zupełnie inna para kaloszy. Tym razem jednak, jest rok 2022, i w końcu się udało! Zobaczyłem na żywo kapelę, której muzyka powoduje u mnie przyspieszone bicie serca, a teksty poruszają do głębi. Z pewnością znajdzie się zaraz ktoś kto będzie narzekał, ż Guns N’Roses grają koncerty po 3,5 godziny, a tu raptem tylko “tylko” 1,5 godziny. Ale wiecie co. Byłem na Guns’ach i bawiłem się wyśmienicie. W końcu, zobaczyłem Iwana z kolegami, na żywo i bawiłem się również wyśmienicie. Po obu koncertach gardło miałem zdarte, bo śpiewałem z nimi wszystkie piosenki. Wspaniałym było zobaczyć jak wielkie serce ma Ivan, który między utworami prosił obsługę sceny by ta podawała wodę dzieciom, stojącym z rodzicami tuż przy barierkach. I ten przeuroczy moment, gdy tuż po utworze “Jekyll and Hyde” rekwizyt w postaci kija bejsbolowego nie został złamany, jak ma to w zwyczaju wokalista, został przekazany jednej z dziewczynek pod sceną.

Grupa powstała w 2005 roku z inicjatywy Zoltana Bathory’ego. Zespół otrzymał wiele nagród, w tym RadioContraband Rock Radio Award w kategorii „Alternatywny artysta roku” w latach 2011, 2012, 2013 i 2014. Choć na pewno jedną z najbardziej wartościowych jest prestiżowe wyróżnienie Soldier Appreciation Award, które w 2016 roku postanowiła przyznać im amerykańska organizacja The Association Of The United States Army, za udzielanie wsparcie żołnierzom – warto wspomnieć, że jedynym laureatem do tej pory był… Elvis Presley.

Obecny skład zespołu to: Ivan (Ghost) Moody – wokal, Zoltan Bathory – gitara rytmiczna, Chris Kael – gitara basowa, Charlie Engen – perkusja, Andy James – gitara prowadząca. Grupa ma koncie 4 platynowe i 6 złotych płyt oraz ponad 3 miliardy odsłuchów w portalach streamingowych. Do największych hitów zespołu należą utwory, takie jak “Bad Company”, “Wrong Side of Heaven”, czy „Wash It All The Way”.

Foto: Paweł Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!