Bring Me The Horizon z nowym singlem

Bring Me The Horizon rozpoczyna kolejny etap swojej niezwykle udanej podróży. Nowy singiel zatytułowany sTraNgeRs to druga odsłona uznanej przez krytyków serii “POST HUMAN EP”.

Oli komentuje wydawnictwo: „Piosenka powstała podczas długiej podróży do LA. Gdy pojawił się fragment «Jesteśmy tylko pokojem pełnym nieznajomych», nabrała głębszego, podwójnego znaczenia. Zastanawialiśmy się, jakby to było wykonywać ją żywo – właśnie na tym to polega, że wszyscy nieznajomi łączą się razem w szalony sposób. Ten tekst był dla nas niczym odwyk. Wychodząc z lockdownu i pandemii, wszyscy muszą w jakiś sposób wrócić do zdrowia. Jestem świadomy, że wielu ludzi codziennie zmaga się z różnymi traumami, i chciałem podkreślić, że nie są w tym sami… jesteśmy społecznością, która pomaga sobie nawzajem”.
Zespół chciał podzielić się bardzo osobistymi doświadczeniami w zakresie zdrowia psychicznego, aby zainspirować innych i zapytał fanów, czy chcieliby anonimowo wziąć udział w szczególnym projekcie. Odzew był niesamowity, a historie, które napłynęły, stały się inspiracją do oficjalnego teledysku oraz kilku krótkich klipów dostępnych w mediach społecznościowych zespołu od zeszłego tygodnia. Z tych krótkich nagrań powstał mini film „sTraNgeRs”.
Od sukcesu pierwszej części ich EP-ki „POST HUMAN: SURVIVAL HORROR”, która była numerem 1 w Wielkiej Brytanii, zespół Bring Me The Horizon przeżył kilka ekscytujących lat, zwieńczonych słynnym występem z Edem Sheeranem na BRIT Awards w lutym. Grupa ma też na koncie interesujące i ważne współprace, z takimi artystami jak Tom Morello, Machine Gun Kelly i Sigrid, czy wspomniany już Ed Sheeran. Obecnie zasiada w pierwszej 500 najczęściej streamowanych artystów w Spotify na całym świecie. Bring Me The Horizon wciąż pozostaje na szczycie dzięki obecności podczas ważnych wydarzeń jak kuratorski festiwal na Malcie, który odbył się w maju, nadchodzącej premierze EP-ki oraz występów podczas Reading & Leeds Festival w sierpniu.
Mając kolejne osiągnięcia na koncie, zespół Bring Me The Horizon jest gotowy, by kontynuować swoją misję umacniania ciężkiej muzyki na mapie świata.
W skład Bring Me The Horizon wchodzą wokalista Oli Sykes, gitarzysta Lee Malia, basista Matt Kean, perkusista Mat Nicholls i klawiszowiec Jordan Fish. Nominowany do nagród BRIT i Grammy, nagradzany platynowymi płytami kwintet Bring Me The Horizon to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych z Wielkiej Brytanii. Do tej pory sprzedał ponad 5 milionów albumów na całym świecie i zagrał wyprzedane koncerty w ponad 50 krajach.
W 2019 roku Bring Me The Horizon wypuścił szósty album zatytułowany “amo”, który zadebiutował na 1. miejscu w 17 krajach i został okrzyknięty jednym z najbardziej oczekiwanych albumów 2019 roku przez magazyn „Billboard”. Dzięki “amo” grupa zdobyła swoją drugą nominację do nagrody Grammy w kategorii najlepszy rockowy album, a utwór MANTRA został wyróżniony w kategorii najlepsza rockowa piosenka. Płyta “That’s The Spirit” pokryła się platyną i znalazła się na 2. miejscu listy przebojów magazynu „Billboard” w Stanach Zjednoczonych. Zespół może się też pochwalić miliardem wyświetleń swoich teledysków na YouTube.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!