Shania Twain w filmie dokumentalnym „Not Just A Girl” Netflixa

Światowa ikona Shania Twain zaprasza do swojego świata w „Not Just A Girl” – zupełnie nowym, obejmującym całą karierę dokumencie, wyprodukowanym przez Mercury Studios i wyreżyserowanym przez Jossa Crowleya. Premiera już we wtorek 26 lipca w serwisie Netflix. Tego samego dnia do serwisów cyfrowych trafi kompilacja największych hitów artystki z premierowym bonus trackiem, „Not Just A Girl (The Highlights)”.

Shania Twain, nieustannie od lat 90. przełamuje ograniczenia gatunkowe, inspiruje kolejne pokolenia oraz gromadzi międzynarodową rzeszę fanów. W jej katalogu znajduje się mnóstwo hitów, które przetrwały próbę czasu i nieustannie goszczą na playlistach radiowych oraz cyfrowych.
Film „Not Just A Girl” zabiera widzów w podróż od skromnych początków Shanii w Timmins w Ontario, gdzie wychowała się w biedzie i zainspirowała historią Dolly Parton, poprzez jej pierwsze podpisanie kontraktu z wytwórnią płytową w Nashville, aż po moment decydujący o jej karierze – spotkanie z przyszłym mężem i producentem Muttem Lange, przed napisaniem, nagraniem i wydaniem jej przełomowego albumu „The Woman In Me”.
Wyprodukowany przez Mercury Studios dokument zawiera nagrania z sesji studyjnych z całej jej kariery oraz zupełnie nowe domowe wywiady z Shanią. Dokument przenosi nas aż do dziś i daje wgląd w pracę nad nadchodzącą szóstą płytą artystki, która stała się jedną z najbardziej uwielbianych gwiazd na świecie oraz pionierką w dziedzinie popu, country i rocka.
„Not Just A Girl” to opowieść o kobiecie, która chciała iść własną, niezależną drogą; historia artystki, która podjęła ogromne ryzyko, by znaleźć się na szczycie. Wśród gości opowiadających o Shanii w filmie znajdują się Lionel Richie, Diplo, Avril Lavigne i Orville Peck. – Ona wyznaczała nowe ścieżki – powiedział Lionel Richie.
Film śledzi początki Twain jako artystki przeciwstawiającej się stereotypom na temat country i przeprowadza widzów przez jej wizję z czasów „Come On Over”, dzięki któremu stała się globalnym fenomenem. Dokument porusza także jej wpływ na społeczność LGBTQ+ i artystów z każdego gatunku: – Utorowała drogę muzykom na całym świecie. Sprawiła, że ​​czułem się bezpiecznie, kiedy byłem małym dzieckiem – mówi Orville Peck.

Oprócz filmu dokumentalnego, Shania wyda album zatytułowany „Not Just A Girl (The Highlights)”, który będzie zawierał nowy, tytułowy utwór oraz niektóre z jej największych hitów. „Not Just A Girl (The Highlights)” 26 lipca ukaże się w wersji cyfrowej, a w wersji fizycznej pojawi się już 2 września.
Tracklista:
1. Not Just A Girl
2. You’re Still The One
3. Man! I Feel Like A Woman!
4. What Made You Say That – Single Version
5. (If You’re Not In It For Love) I’m Outta Here!
6. Whose Bed Have Your Boots Been Under?
7. Any Man Of Mine
8. You Win My Love
9. Don’t Be Stupid (You Know I Love You)
10. I’m Holdin’ On To Love (To Save My Life)
11. From This Moment On
12. Love Gets Me Every Time
13. That Don’t Impress Me Much
14. Forever And For Always (Red Version)
15. Honey, I’m Home
16. I’m Gonna Getcha Good! (Red Version)
17. Up! (Green Version)
18. Life’s About To Get Good
24 sierpnia w Nashville Shania otrzyma nagrodę ACM Poet’s Award za wybitny i długoletni wkład muzyczny i/lub tekstowy, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na kulturę country.
Pięcokrotnie nagradzana Grammy Shania Twain wydała 5 albumów, które łącznie sprzedały się w nakładzie przekraczającym 100 mln egzemplarzy, co czyni z Kanadyjki jedną z najbardziej dochodowych gwiazd country na świecie. „The Woman In Me”, „Come on Over” i „Up!” mają ponad 30 platynowych wyróżnień. Ponadto Shania ma na koncie także trzy diamentowe albumy. Od 1993 do 2021 roku Shania utrzymywała tytuł artystki z największą liczbą tygodni na szczycie list przebojów, a jej albumy spędziły 97 tygodni na 1. miejscu listy Billboard Top Country Albums.
Shania jest pierwszą i jedyną artystką, która otrzymała nagrodę CMT Artist of a Lifetime Award. Została również uhonorowana nagrodą Icon Award podczas ceremonii Billboard’s Women in Music. Pierwszy od 15 lat album Twain, „NOW”, został wydany we wrześniu 2017 roku i zadebiutował na 1. miejscu na kilku największych rynkach. Obecnie Shania występuje na swojej drugiej rezydenturze w Las Vegas „Let’s Go!”. Dwuletnia rezydentura w Zappos Theater w Planet Hollywood Resort & Casino rozpoczęła się wyprzedanym show i wciąż przyciąga tłumy.
Do największych przebojów artystki należą „Any Man of Mine,” „That Don’t Impress Me Much,” „You’re Still the One” oraz „Man! I Feel Like A Woman”. W tym roku Shania wystąpiła gościnnie u boku Harry’ego Stylesa podczas jego setu na Coachelli w piątek 15 kwietnia. Duet wykonał dwa z jej największych hitów: „Man! I Feel Like a Woman” i „You’re Still the One”. Jako ikona kultury, Shania Twain wciąż zbiera pochwały od współczesnych artystów wychowanych na jej muzyce, takich jak Taylor Swift, Harry Styles, Kacey Musgraves, Haim czy Avril Lavigne.
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/420109/16204213304682a20169954ced67f8ca.jpeg
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/420110/fc8cd4f897a9ffffe54038cb46bc0aa0.jpeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!