MIND DUSK wydaje singiel przywołujący atmosferę akustyki MTV z lat 90-tych!

Brazylijski heavy/prog metalowy projekt MinD Dusk , założony w styczniu 2020 roku przez gitarzystę i kompozytora Fernando Fernandesa , w skład którego wchodzi wokalista, kompozytor i producent Michel Villares (X-Empire, Death Conspiracy), wydał – za pośrednictwem wytwórni MeH Studio – nową akustykę wersja (audio i wideo) debiutanckiego singla “Redefine” wydanego pierwotnie na początku zeszłego roku.

Oryginalna wersja zawierała wpływy bardziej tradycyjnego metalu (lata 80-te i 90-te) jak Metallica i Iron Maiden , a także bardziej współczesnego metalu jak Korn , Godsmack , Alice In Chains , Sevendust i Disturbed .

Główną ideą tej nowej akustycznej wersji było naśladowanie nostalgii i intymnej atmosfery akustyki produkowanej w latach 90. przez nieistniejące już MTV, przynosząc tylko głos (bez partii gardłowych), gitarę i bas oraz świetne odniesienia/wpływy uznane albumy akustyczne wydane w tamtej dekadzie.

Złożony przez Fernando Fernandesa (@nandonandes.guitar)
Teksty, miksowanie i mastering autorstwa Michela Villaresa (@meh.studio)

“Poznałem Fernando przez stary projekt wspólnych znajomych. Kiedy zostałem przez niego zaproszony do udziału w Mind Dusk, zaśpiewałem już demo “Redefine” na próbach. Elektryczna wersja piosenki, wydana w zeszłym roku , ma już refren, który nie może wyjść z głowy, więc w tym nowym formacie chcieliśmy zobaczyć, jak piosenka zareaguje na nowy, bardziej intymny i nostalgiczny styl. Podoba mi się oba, ale ten nowy, na pewno jest to jeden z najlepszych pomysłów, jakie mieliśmy i wierzę, że podbijemy publiczność poza Metal/Rockiem” – skomentował Michel Villares .

„W oryginalnej wersji elektrycznej mieliśmy wynajętego basistę i perkusistę, ale w nowej wersji akustycznej grałem/nagrywałem wszystkie smyczki, a Michel wykonał głosy. Chcieliśmy przekazać bardzo progresywny nastrój, z akcentami akustycznymi, podążając za ta sama linia, którą Alice In Chains wykonała w swoich akustycznych utworach, w bardzo intymny sposób i pełen „uczucia”. Myślę, że pomijając skromność, przeszliśmy wszelkie nasze oczekiwania” – podsumowuje Fernando Fernandes .

Zdjęcia autorstwa Michela Villares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!