Nie żyje Olivia Newton-John. Wokalistka i aktorka Miała 73 lat :(

Olivia Newton-John, amerykańska aktorka, odeszła w wieku 73 lat. Była gwiazdą filmowej wersji musicalu „Grease”.

Jak podały zagraniczne media Olivia Newton-John odeszła w poniedziałek rano na swoim ranczu w południowej Kalifornii. Swoje ostatnie chwili spędziła w otoczeniu najbliższych, rodziny i przyjaciół.

„Prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny w tym bardzo trudnym czasie” – takie oświadczenie opublikowano na fanpage’u aktorki w social mediach. Warto dodać, że zaznaczono w nim, że Olivia Newton-John „od ponad 30 lat jest symbolem zwycięstw i nadziei”, ponieważ przez te wszystkie lata walczyła z rakiem piersi.

Była nie tylko aktorką, ale także piosenkarką. Do jej hitów zalicza się takie piosenki jak „If Not for You” z 1971, „Let Me Be There” oraz „Have You Never Been Mellow” z 1973. Przełomem w jej karierze stała się jednak rola w filmowej wersji musicalu „Grease”, w której zagrała u boku Johna Travolty.

Olivia Newton-John

Dame Olivia Newton-John (ur. 26 września 1948 w Cambridge, zm. 8 sierpnia 2022 w Santa Ynez) – australijsko-brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i businesswoman.

Wnuczka Maxa Borna ze strony matki. Jej ojciec Brian Newton-John był oficerem MI6 i brał udział w pracach nad Enigmą oraz aresztował Rudolfa Heßa. Wyemigrowała z rodziną do Australii w 1954, z uwagi na pracę ojca jako profesora języka niemieckiego na uniwersytecie w Melbourne. Jej starsza siostra Rona Newton-John była aktorką, a syn Rony Emerson Newton-John jest zawodowym kierowcą wyścigowym.

Jako nastolatka występowała w kafejkach Melbourne. Po powrocie do Anglii w 1974 brała udział w konkursie Eurowizji. Następnie wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie prowadziła własny program w telewizji ABC.

Dużą popularność zdobyła dzięki głównej roli w musicalu Grease (zaśpiewała m.in. przebojowy numer „Summer Nights”), w którym zagrała obok Johna Travolty. Innym ważnym filmem muzycznym w jej karierze jest Xanadu.

W 1979 została Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi w muzyce i filmie.

W 1992 roku przeszła operację raka piersi, po której propagowała profilaktykę i leczenie tej choroby. W 2017 zachorowała na raka po raz trzeci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!