Brazylijski zespół New Democracy wydaje „The Plague”, album koncepcyjny osadzony w starożytnym Egipcie

Brazylijski melodic death metalowy zespół New Democracy wydał w piątek 12 sierpnia swój drugi pełnowymiarowy album studyjny „The Plague”, konceptualny album, którego historia osadzona jest w starożytnej cywilizacji egipskiej. Posłuchaj albumu tutaj:

New Democracy wprowadza na swoje nowe albumy kompozycje z zabójczymi Death Metalami, dodanymi do poczucia i wielkości melodii i aranżacji Heavy i Melodic Metal, czego wynikiem jest praca koncepcyjna, którą należy docenić od początku do końca, z dbałością o wszystkie zakres szczegółów i staranność, jaką zespół dołożył, aby zaprezentować niezapomniane dzieło swoim nowym i starym fanom.

Po wydaniu albumu główny wokalista i gitarzysta Rafael Lourenço skomentował:

„The Plague to album, nad którym pracowaliśmy prawie 3 lata i nawet znając piosenki przez cały ten czas, wciąż jesteśmy pod wrażeniem. To bardzo dojrzały album i znacznie bardziej „przejrzysty” niż poprzednie. zespół naprawdę odnalazł się w ich stylu. Warto też pamiętać, że to nasza pierwsza płyta, która była pod nadzorem producenta, więc przeszliśmy przez wszystkie procesy z uwagą. Jakość tej płyty znacznie przewyższa nasze myśli. przejść od niego do zespołu gringa bez wyczucia „kroku” w dźwięku i to sprawiło, że jestem bardzo dumny. W każdym razie jestem dumny z tej niesamowitej pracy i cieszę się, że w końcu mogę ją zaprezentować publiczności”.

New Democracy powstało w 2012 roku w mieście Varginha, w stanie Minas Gerais w Brazylii, w celu tworzenia oryginalnych piosenek i przekazywania ich przesłania poprzez dźwięk, który jest jednocześnie agresywny i melodyjny poprzez fałdy gitar i dysonansowe melodie, bas złożony i ciężki oraz bęben, który oscyluje między szybkością a rytmem. Ich główne inspiracje są bardzo różne i wyznaczają kierunek New Democracy, przechodząc przez takie zespoły jak Pantera, Black Label Society, Carcass, Death, Gojira, Lamb Of God, Children Of Bodom, Behemoth, Dimmu Borgir, a także zespoły metalowe. Melodyczne, takie jak między innymi Helloween, Kamelot, Angra.

Obecny skład New Democracy to wokalista i gitarzysta Rafael Lourenço, gitarzysta Mozart Santos, basista Wellington Rodrigues, który wykonuje również chórki, klawiszowiec Vinícius Borges i perkusista Alexandre Madeira. „The Plague” został wyprodukowany przez Tima Alana Wagnera ze Studio Rock, a zmiksowany i zmasterowany przez Thiago Okamura. Zdjęcia wykonała Breenda Rabello, a okładkę stworzyła firma Wagner Sales.

Oprócz „The Plague” na dyskografię zespołu składają się dwie EPki „A New Conception For You To Meet” (2014) i „Disgrace To The Family” (2017), nagrane niezależnie, oraz album „Death Possession” , 2019, któremu towarzyszył teledysk do utworu „Brutal Disgrace” oraz teledysk do „Killing In The Name Of God”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!