Coldplay świętują 20-lecie płyty “A Rush Of Blood To The Head”

26 sierpnia 2022 mineło dokładnie 20 lat od wydania drugiego albumu Coldplay “A Rush Of Blood To The Head”. Nagrodzona Grammy płyta od tego czasu rozeszła się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Z okazji jubileuszu zespół odświeżył i poprawił do jakości 4K kultowy teledysk do singla “The Scientist” w reżyserii Jamie’ego Thravesa. Odnowiony klip przygotowano z oryginalnego 35mm filmu.

Wersja 4K “The Scientist” znajduje się na YouTube, gdzie wideo zgromadziło już ponad 1 miliard streamów. Ponadto fani otrzymali materiał ukazujący kulisy pracy nad teledyskiem.

Cały album, na którym znalazły się utwory “My Place”, “The Scientist”, “Clocks” oraz “God Put A Smile Upon Your Face”, również został odświeżony i zmiksowany do jakości Dolby Atmos. Nagrań w tej jakości dźwięku można posłuchać na platformach streamingowych.

Ponadto na Spotify przy playliście This Is Coldplay znaleźć można wspomnienia muzyków z prac nad płytą “A Rush Of Blood To The Head”.

W chwili premiery magazyn “NME” pisał o “dziele o nadzwyczajnym, naturalnym pięknie”, a “Q” o “kolekcji niesłychanie poruszających piosenek, które sprawdzą się zarówno na stadionach jak i intymnych okolicznościach sypialni”. “Pierwsza jakość” – podsumował dziennikarz “Rolling Stone’a”.

Tracklista:
1. Politik
2. In My Place
3. God Put a Smile Upon Your Face
4. The Scientist
5. Clocks
6. Daylight
7. Green Eyes
8. Warning Sign
9. A Whisper
10. A Rush of Blood To The Head
11. Amsterdam

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!