Krakowski t dot est przedstawia album ‘DOT’

Słowami-kluczami do muzyki artysty kryjącego się pod pseudonimem t dot est są minimalizm i dualizm.

 

By opowiedzieć historię, nie potrzeba słów. Wystarczą dźwięki. W świecie przepełnionym różnymi bodźcami istotny jest bowiem minimalizm. Taką właśnie metodę obrał t dot est, tworząc swój najnowszy album, wydany przez wytwórnię Onionwave.

 

„DOT” opiera się na wykorzystaniu odpowiednio zmodyfikowanych sampli połączonych z tym, co można wydobyć z aplikacji muzycznych na smartfonie i tablecie. Kluczem do zrozumienia treści tego albumu jest dualizm – każdy utwór zawiera w sobie dwa tempa, nawiązując tym samym do zestawienia ze sobą natury i technologii, jawy oraz snu, tradycji i nowoczesności, ducha oraz ciała. W ten sposób artysta buduje własny świat, w którym kreśli różnice pomiędzy dwoma przeciwstawnymi elementami przy jednoczesnym ukazaniu, jak pięknie mogą one ze sobą koegzystować.

 

Dodajmy do tego doskonałą produkcję, która sprawia, że każdy dźwięk brzmi niezwykle przestrzennie, a otrzymamy pozycję obowiązkową dla każdego fana inteligentnej elektroniki.

t dot est to projekt powstały w Stavanger w 2014 roku. Z założenia eksperymentujący z gatunkami IDM, ambient, folk i jazz. Wśród gości na różnych albumach znaleźli się następujący artyści: Jakub Żytecki, Jexus (WC Olo Garb) , Susannę Jara, Simen Kiil Halvorsen, Julie Hasfjord, Cinar Timur, Szymon Mika i wielu innych. Do tej pory ukazało się łącznie 9 albumów nakładem m. in. ONIONWAVE, Addicted To Music oraz RUSKA BURSA. Każda z płyt to tzw. “concept album“, w którym oprócz danego tematu przewodniego pojawia się kilka założeń w technologii nagrania oraz instrumentacji. Dzięki temu każdy album ma szanse zabrzmieć inaczej zarówno pod katem samej kompozycji i orkiestracji jak i brzmieniowego spektrum.

 

Inspiracje dla t dot est to przede wszystkim twórcy łączący ze sobą świat muzyki elektronicznej i akustycznej: Ben Lukas Boysen, Kiasmos, Nils Frahm, Max Cooper, ale tez reprezentanci IDM: Fizzarum, Clapan, Aphex Twin oraz jazzu: Esbjorn Svensson Trio, Tord Gustavssen, Iiro Rantala. Jeżeli chodzi o inspiracje pozamuzyczne to przede wszystkim są to podróże (album “Nordsteps”, planowany na rok 2022 “DOT”), jak również film fabularny (saga 4 płyt “ANTON”) oraz przyroda („BLMRVRSD”, cykl singli „DISCOVERY PULSE”).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!