RECOIL, czyli Alan Wilder ogłasza, szczegóły reedycji albumów jego solowego projektu!!!

Wytwórnia Mute ogłosiła szczegóły dotyczące serii reedycji RECOIL (Alana Wildera, byłego członka Depeche Mode), zaczynając od trzech długo niedostępnych albumów „Unsound Methods”, „Liquid” oraz „SubHuman”. Krążki ukażą się 7 października 2022 na podwójnych kolorowych winylach i CD.

“Nie słuchając w pełni żadnego z albumów Recoil od wielu lat, wymó, aby usiąść i dokładnie przyjrzeć się nowym testowym wydaniom oznaczał, że byłem zmuszony skupić się na wszystkim raz jeszcze. To była zaskakująca i przyjemna przygoda usłyszeć muzykę ze świeżym podejściem i byłem w stanie, być może właściwie lub po raz pierwszy, doświadczyć wszystkich szczegółów, o których albo zapomniałem, albo nie w pełni doceniłem w tamtym czasie” – mówi Alan

 

„Unsound Methods” był czwartym albumem Recoil i jednocześnie pierwszym wydawnictwem po ogłoszeniu odejścia z Depeche Mode w 1995 r. Nagrany w studiu w Sussex krążek był efektem współpracy z czterema bardzo różnymi współpracownikami – Douglasem McCarthy z Nitzer Ebb, nowojorską artystką spoken-word Maggie Estep oraz wokalistkami Siobhan Lynch i Hildią Campbell.

„Liquid” pojawił się w 2000 r., a współpraca trwała nadal, tym razem z Diamandą Galás, Nicole Blackman, Samanthą Coerbell, Rosą Torras, The Golden Gate Jubilee Quartet i innymi artystami.

„SubHuman” trafił na rynek po siedmioletniej przerwie, a Wilder współpracował z wokalistką Carlą Trevaskis i bluesmanem z Luizjany Joem Richardsonem, którego głos uzupełniają popisy gitarowe i harmonijkowe. „SubHuman” zachęca do zajrzenia w głąb siebie i wydobycia tego, co czyni nas ludźmi – a co ważniejsze, co pozwala nam podporządkować sobie innych, czasem z najbardziej brutalnymi konsekwencjami.

Alan Wilder przez dziesięciolecia przeszedł niezłą drogę w branży muzycznej, od asystenta w studio do klawiszowca sesyjnego, ale to 14 lat członkostwa w Depeche Mode pozwoliło mi naprawdę doskonalić swoje umiejętności. Recoil powstał w połowie lat osiemdziesiątych jako antidotum na wymagania Depeche Mode.

“Zawsze miałem otwarty umysł na to, czym może być projekt Recoil – pozwalając mu zmierzać w dowolnym kierunku. Odzwierciedla mój gust muzyczny, który obejmuje pewien mrok, głębię orkiestracji i elementy współpracy. Wykorzystanie różnych głosów piszących swoje własne słowa nie tylko nadało muzyce zróżnicowany charakter, ale także wypełniło luki, których nie mogłem zapewnić sam, jednocześnie pozwalając mi pociągać za sznurki i produkować” – dodaje Alan.

Pierwsze trzy albumy, „1+2” (1986), „Hydrology” (1988) i „Bloodline” (1990) są obecnie remasterowane do wydania w późniejszym terminie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!