Obscura prezentuje nowy klip

Przypominamy, że warszawski koncert grupy odbędzie się już 11 września!

„The Neuromancer” został wyreżyserowany i wyprodukowany przez znakomitego Mirko Witzki, który współpracował m.in. z Arch Enemy, Powerwolf oraz Kreator. Klip powstał w sierpniu 2022 roku w Kolonii, w XIX-wiecznym zabytkowym teatrze.

Steffen Kummerer komentuje:

Nakręciliśmy teledysk do jednego z najtrudniejszych i najbardziej wymagających utworów z naszego najnowszego albumu. „The Neuromancer” to szybkie riffy, ostre solówki i synchronizacja całego zespołu na najwyższym poziomie.

Zobacz najnowszy teledysk Obscura :

Obscura wystąpi już 11 września w klubie Hydrozagadka, w towarzystwie: Persefone oraz Disillusion. Bilety na koncert są nadal dostępne na: SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)


OBSCURA (NIEMCY) techniczny death metal:

Jeśli ktoś pokochał dokonania Morbid Angel, Atheist, czy późniejszego wcielenia Death z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zadurzy się w muzyce niemieckiej Obscury.

Za tym kapitalnym bandem z Monachium od 2002 roku stoi niezwykle utalentowany gitarzysta, kompozytor i wokalista Steffen Kummerer. Dobiera on sobie współpracowników, którzy pasują mu pod względem warsztatu i myślenia o muzyce. Nie raz zdarzało się, że do składu Obscury wracali muzycy, którzy kiedyś już w niej grali. Tak też stało się w 2020 roku, gdy w zespole ponownie zameldował się genialny basista Jeroen Paul Thesseling oraz drugi gitarzysta Christian Münzner. Jako że Kummerer całkowicie odświeżył w tym roku skład, pojawił się też nowy perkusista, którym został David Diepold. Steffen ogłosił też premierę kolejnego, szóstego studyjnego albumu Obscury, zatytułowanego “A Valediction”.

WWW
FACEBOOK
YOUTUBE

PERSEFONE (Andora) melodyjny, progresywny death metal:

Niewielkie i malownicze Księstwo Andory jest ojczyzną powstałego w 2001 roku znakomitego zespołu Persefone. Kapela wykonuje skrzyżowanie death metalu z progmetalem, dodaje do tej układanki wspaniałe melodie oraz inspiracje filozofią Wschodu.

Głównymi postaciami sekstetu są Toni Mestre Coy “Fragment of Silence” (bas) oraz Carlos Lozano Quintanilla “Rüdiger” (vgitary, wokal). Debiut Persefone ukazał się w 2004 roku pod tytułem “Truth Insidse The Shades”. Warto wspomnieć, że na wydanym w 2017 roku albumie “Aathma” w utworze “Living Waves” grupę gościnnie wspomógł sam Paul Masvidal z legendarnego Cynic.

WWW
FACEBOOK
YOUTUBE

DISILLUSION (Niemcy) melodyjny, progresywny death metal:

Disillusion powstał w 1994 roku w niemieckim Zwickau, a dziś siedzibą zespołu jest Lipsk. Zespół może nie należy do tych, które regularnie nagrywają, wydają i koncertują, ale za to, jeśli już coś wydawał, większości szczęka opadała do samej ziemi.

Wokalista i gitarzysta Andy Schmidt jest kierownikiem zamieszania w Disillusion. Wspiera go Sebastian Hupfer (bas), Ben Haugg (bas, gitara, perkusjonalia), Martin Schulz (perkusja) i Robby Kranz (bas, wokal). W Niemczech wyjątkowe, klimatyczne, głęboko emocjonalne połączenie progmetalu, death metalu i ozdobienie tego połączenia wspaniałymi melodiami, zdobyło już status kultowego. Jak się rzekło na początku, Disillusion nie nagrywa często, ale jakość tego, co nagra, jest powalająca. Tak odbiorcy zareagowali na płytę “The Liberation” z 2019 roku, która była wydawniczym powrotem zespołu po 13 latach. Rok później kapela wydała też singiel “Between”.

WWW
FACEBOOK
YOUTUBE

Wystąpią:
OBSCURA (Niemcy) techniczny death metal
+
Persefone (Andora) melodyjny, progresywny death metal
Disillusion (Niemcy) melodyjny, progresywny death metal

Kiedy: 11 września (niedziela) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 100zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)
eBILET

Zaprasza
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!