„Tańcz” z Leskim. Kolejny singiel zapowiadający cyfrową epkę już w sieci

„TAŃCZ” to piosenka o tym, że trudne momenty tworzą silne związki – mówi Leski. Artysta śpiewa o sile miłości i kolejny raz sięga po ulubiony zestaw instrumentów: mandolinę, pedal steel guitar i akustyczną gitarę.

„Tańcz” to drugi utwór składający się na wcześniej zapowiedzianą cyfrową epkę Leskiego. Klip do utworu powstał w Berlinie w symbolicznych dla miasta miejscach, takich jak Tempelhof, Kreuzberg czy Arkenberge.

„Tańcz to metafora. Życia, związku, przyjaźni, relacji, które bywają trudne. Wbrew wszystkiemu, dopóki masz siłę – tańcz. Nawet jeśli czasem mylą Ci się kroki. To piosenka o tym, że trudne czasy tworzą silne związki. Nie sposób przejść przez życie bez żadnych blizn. Dzięki nim wiesz jak bardzo upadki potrafią być bolesne i idziesz ostrożniej. Doceniasz jak dużym przywilejem jest możliwość przytulania się z kimś w tym samym rytmie” – mówi Leski.

„Utwór powstał w 2019 r. i miał stanowić mój producencki debiut. Finalnie postanowiłem zabrać jednak wszystkie zarejestrowane w domu ślady do Tomka Waldowskiego czyli Harrego, z którym wspólnymi siłami sfinalizowaliśmy produkcję utworu” – wspomina Leski.

Video do utworu stworzył Michał Żak, fotograf, artysta na co dzień mieszkający w Berlinie, gdzie od wielu lat tworzy i publikuje swoje prace. „Michał jest estetą, potrafi pięknie operować światłem i kolorem. Wykorzystaliśmy to” – opowiada Leski.   

Leski wydał dotychczas trzy albumy, tj. „Splot”, „Miłość. Strona B” oraz „Supersam”. Ostatni singiel pt. OSA opublikował pod brandem Agora Digital Music.

Zapraszamy do przeczytania Wywiadu z Leskim :

Wywiad z Leskim – przed koncertem w Browarach Warszawskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!