Vanishing Mind – dźwiękowa i wizualna opowieść OS.SO

Najnowszy singiel songwriterki i producentki muzycznej znanej z melancholijnych i nastrojowych utworów zaskakuje mocnym finałem i rozbudowaną aranżacją. To ostatnia premiera OS.SO przed publikacją pełnowymiarowego albumu “Lethe”. 

 

W “Vanishing Mind” można usłyszeć ważne dla OS.SO muzyczne inspiracje twórczością Krzysztofa Pendereckiego, Jonnego Greenwooda (Radiohead), złożonymi fakturami i polirytmią. Solową partię w utworze wykonała znakomita altowiolistka Magdalena Szczebiot.

 

Teledysk do “Vanishing Mind” jest spełnieniem jednego z moich wizualnych marzeń – mówi OS.SO – dwa lata temu na Instagramie przypadkowo trafiłam na kostiumy ukraińskiej marki DZHUS, awangardowe, dzikie, pełne ruchu. Od razu przyszedł mi do głowy scenariusz na teledysk z wykorzystaniem tych niezwykłych kostiumów. Irina, założycielka i główna projektantka marki w tym roku uciekła przed wojną do Warszawy, a nasze spotkanie wypadło w bardzo smutnych okolicznościach. Współpraca z ukraińskimi artystami w tak trudnym dla nich czasie jest dla mnie niezwykle istotna, cieszę się, że przez swoją sztukę mogę pokazać prace innych twórców, wesprzeć ich działania.

 

Chwilę po premierze “Vanishing Mind” ukaże się długo oczekiwany album “Lethe” (29 września)

 

Na albumie znalazło się 11 autorskich kompozycji, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez OS.SO. Jak tłumaczy artystka: “mam nadzieję, że muzyka z mojego albumu zadziała właśnie jak woda z mitologicznej rzeki zapomnienia – Lethe – i na kilkadziesiąt minut przeniesie słuchaczy w muzyczną przestrzeń, która nie znosi pośpiechu, gwałtowności i hałasu. Wiem, że to niedzisiejsze podejście do muzyki, ale chcę zaproponować odbiorcom coś innego niż formę krótkich, pojedynczych singli”.

OS.SO – kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki “Lethe” (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART.

 

Vanishing Mind

Premiera: 16 września 2022

Muzyka i tekst: OS.SO

Wydawca/dystrybutor: WM Records/Agora

Strona internetowa: https://www.ossomusic.com/
Facebook: https://www.facebook.com/OSSOmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/ossomusics/

OS.SO – (Zuzanna Ossowska) kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem.

 

W sierpniu 2018 roku ukazał się debiutancki mini album OS.SO, EP została dobrze przyjęta przez dziennikarzy i recenzentów. Singiel promujący EP – „Excuses” – został wydany w projekcie Kayaxu dla młodych artystów My Name is New.

 

Debiutancki album OS.SO „Lethe” ukaże się 29 września 2022 roku nakładem WM Records, zapowiadający go singiel. Wydanie albumu wsparły ZAiKS i STOART.

 

„Kolekcjonuję ciszę i pejzaże dźwiękowe – mówi artystka – zawsze mam w kieszeni mikrofon i dyktafon, mój nowy album “Lethe” jest wypełniony brzmieniem miejsc, które nagrałam w ciągu ostatnich kilku lat. Te nietypowe pamiątki są dla mnie ważniejsze niż zdjęcia – potrafią przywołać atmosferę danej przestrzeni i przenieść w inną rzeczywistość.

 

Na nadchodzącej płycie wykorzystałam m.in. odgłos strumienia w Tatrach, szum łąk w Beskidach, ciszę białowieskiego lasu i greckiego Olimpu, okrzyki żurawi przelatujących nad Bugiem, szum z dziupli starego dębu. A także dźwięki codzienności – wycie mojego psa, skrzypnięcie furtki do ulubionego ogrodu, szmery letniego deszczu”.

 

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!