Roger Waters odwołał koncerty w Krakowie

Roger Waters miał zagrać 21 i 22 kwietnia 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie, jednak koncerty te wzbudziły falę protestów. Ostatecznie zostały odwołane.

Po ogromnej fali krytyki i protestów koncert Watersa w Krakowie został odwołany. Muzyk zasłynął ostatnio serią wypowiedzi, w których krytykował walczącą o wolność Ukrainę oraz wspierające ją NATO oraz UE.
“Jeśli przez ‘wsparcie dla Ukrainy’ rozumiecie Zachód kontynuujący dostarczanie broni dla wojsk rządu w Kijowie, obawiam się, że możecie się tragicznie pomylić” – tłumaczył kilka tygodni temu Waters.
Muzyk napisał także list żony Wołodymyra Zełenskiego w którym podkreślił, że pomoc Zachodu wcale nie wyjdzie jej krajowi na dobre.
“Menedżer Rogera Watersa postanowił zrezygnować z koncertu w Krakowie bez podawania przyczyny. Dziś wydarzenie znika z afiszy” – potwierdza Łukasz Pytko z Działu Marketingu i Sprzedaży w Tauron Arenie Kraków. Informację przekazał serwis LoveKraków.pl.

“Roger Waters nie zagra w Krakowie. Kto wspiera Putina i jego propagandę nie powinien mieć wstępu do naszego Miasta!” – napisał w mediach społecznościowych Rafał Komarewicz, przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!