Społeczność Radia 357 posadzi 35 700 m2 lasu

AMBASADOREM AKCJI JEST DR TOMASZ ROŻEK
Społeczność Radia 357 posadzi 35 700 m2 lasu 
  • Radio 357 uruchomiło akcję “Posadź z nami las!”
  • W jej ramach radiowa społeczność ufunduje i posadzi las o powierzchni 35 700 metrów kwadratowych (3,57 hektara).
  • Las wyrośnie w Suchowoli – geograficznym środku Europy.
  • Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek.
  • Każdy może się włączyć i sfinansować metr kwadratowy nowego lasu poprzez stronę las.Radio357.pl
  • Koszt jednego metra kwadratowego to 8 zł.
  • Zbiórka potrwa do 5 października.
  • 22 października odbędzie się akcja sadzenia lasu, w której będzie można wziąć udział razem z zespołem Radia 357.
  • Partnerem akcji jest kanał Nauka. To lubię, fundacja Las Na Zawsze oraz Stroer.
Tomasz Rożek ambasadorem akcji
Ambasadorem akcji “Posadź z nami las!” został dr Tomasz Rożek. – Las to życie. Dosłownie. Nie tylko dla setek, może tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Las, to życie także dla nas. Bo stabilizuje bardzo delikatny ziemski klimat, bo jest magazynem wody, bo zapewnia obieg wielu minerałów i pierwiastków. Las, to oczywiście także zapachy, kolory i dźwięki, bez których ja nie wyobrażam sobie życia. Dlatego właśnie, razem z Radiem 357, chcę zasadzić las – mówi Tomasz Rożek.
Dr Rożka można słuchać w Radiu 357 w stałym cyklu “Pytania z księżyca”, w którym od poniedziałku do piątku o godz. 7:15 odpowiada na pytania słuchaczy.
Siła społeczności
Akcja Radia 357 nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni, w której społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu.
– Wspólnie pokazaliśmy wtedy jak ogromna jest siła społeczności. Dwa lata temu chodziło o radio. Szukaliśmy pomysłu jak nawiązać do tamtych chwil, ale bez przesadnego zajmowania się wyłącznie sobą. Chcieliśmy skupić siłę społeczności znowu na czymś, z czego skorzysta więcej osób. Tak pojawił się pomysł na posadzenie lasu w miejscu, z którego wcześniej został wycięty. Do akcji może włączyć się każdy, nawet jeśli nie słucha jeszcze Radia 357. Wykupimy ten teren i posadzimy na nim las na zawsze – tłumaczy Paweł Sołtys kierujący pracami zarządu Radia 357.
Teren, na którym wyrośnie Las Radia 357 zlokalizowany jest w Suchowoli – geograficznym środku Europy.
– Każdy może się włączyć i w bardzo prosty sposób sfinansować metr kwadratowy nowego lasu. Jego koszt to tylko 8 zł. Można oczywiście sfinansować więcej niż jeden metr – mówi Paweł Sołtys.
Każdy wpłacający otrzymuje pamiątkowy, imienny certyfikat – w formie elektronicznej (PDF). Zbiórka trwa na stronie akcji: las.Radio357.pl
Słuchacze posadzą las z zespołem radia
Po zebraniu środków Radio 357 zorganizuje akcję sadzenia lasu w Suchowoli.
– Będziemy tam, ale – podobnie jak z naszym radiem – bez słuchaczy nie damy rady. Zorganizujemy wspólne sadzenie lasu, które będzie też okazją do spotkania z zespołem Radia 357 – wyjaśnia Paweł Sołtys. – Lasy sadzi się późną jesienią lub wczesną wiosną. I taki jest plan. Zbieramy i ile teraz zbierzemy – tyle zasadzimy już w październiku. A potem będziemy zbierali dalej i powiększymy nasz las ponownie w marcu. I tak aż do dnia, w którym posadzimy 3,57 hektara lasu – dodaje.
Zapisy do udziału w akcji sadzenia lasu zostaną uruchomione 6 października na stronie las.Radio357.pl
W promocji pomaga Tomasz Rożek, Stroer i influencerzy
Informacja o akcji zaprezentowana została podczas wspólnego live w kanałach społecznościowych Radia 357 i Nauka. To lubię z udziałem Tomasza Rożka.
– To pierwsza realizacja, w której połączyliśmy w taki sposób siły dwóch profili o wysokich zasięgach. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć szerzej, zachęcić nowe osoby do udziału w akcji oraz zainteresować naszą regularną audycją dr Tomasza Rożka, dostępną na antenie i w podcastach Radia 357 – mówi Paweł Sołtys.
Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze.
– Zespół fundacji wspiera nas organizacyjnie – pomógł w pozyskaniu terenu, zadba o to, by wszystko przebiegło zgodnie ze sztuką i pomoże w organizacji samego sadzeniu lasu – tłumaczy Julia Kohman, kierująca marketingiem Radia 357.
Do współpracy przy promocji akcji Radio 357 pozyskało partnera – firmę Stroer.
– Wspólnie przygotowaliśmy film promocyjny z udziałem Tomasza Rożka. Spot będzie wyświetlany m.in. w warszawskim metrze od 26 września do 5 października – mówi Julia Kohman.
Radio 357 zaprosi do pomocy w promocji akcji także wybranych influencerów. – Otrzymają od nas specjalnie przygotowane, “leśne” zestawy, które ułatwią opowiedzenie o akcji ich odbiorcom – wyjaśnia Julia Kohman.
***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Justyna Dżbik-Kluge, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Justyna Mączka, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.
Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już ponad 44 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia
W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.
We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii “Zmiana biznesowa – komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.
Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl.
Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!