Per Gessle wydał nowy singiel jako PG Roxette

W tym roku ukazał się pierwszy singiel PG Roxette zatytułowany “The Loneliest Girl In The World”. Piosenka spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów na całym świecie, a teraz przyszedł czas na kolejną. PG Roxette wraca z utworem “Walking On Air”, który zapowiada nadchodzący album “Pop-Up Dynamo!”. Płyta ukaże się 28 października 3022.

“Walking On Air” to pierwszy singiel napisany na płytę “Pop-Up Dynamo!”. Jesienią 2019 roku otrzymałem prośbę napisania czegoś do filmu “Top Gun” i tak powstało “Walking On Air”. Tak naprawdę piosenka powstała do konkretnej sceny w filmie, w której ktoś miał tańczyć na plaży (stąd tekst: “och, jestem pewien, że uwielbiasz tańczyć na plaży”). Ludzie zaangażowani w produkcję obrazu nie wykorzystali jednak tego utworu. Postanowiłem więc zachować “Walking On Air” dla siebie, a jednocześnie zacząłem pisać kolejne kawałki w klimacie lat 80. i 90. Takie, które przywodziły na myśl “Look Sharp!” i “Joyride”. Takie były początki pierwszego albumu PG Roxette – opowiada Per Gessle.

Helena i Dea śpiewają główne wokale i chórki. Helena wiedzie prym, a Dea dodaje harmonię. Obydwie też odpowiadają za “zawodzenie”. Każda ma inny styl i uwielbiam z nimi pracować. Takie brzmienie dominuje na całej płycie. Razem niemal tworzą “trzecią postać”. Ciężko odróżnić, która jest która. Trochę jak Agnetha i Frida w zespole ABBA – dodaje artysta.

Nie ma wątpliwości, że nowy singiel PG Roxette “Walking On Air” to kontynuacja dziedzictwa kultowego szwedzkiego duetu. Klasyczne, doskonale znane elementy muzyki Roxette, czyli błyskotliwa produkcja, świetne refreny i zasada “nie nudź, tylko dawaj refren” wyraźnie są obecnie w nowej piosence.

Są miliony ludzi, którzy wciąż kochają Roxette, więc oczywiście chcę, aby nasza muzyka była nadal aktualna. Na początku nie byłem pewien, w którą stronę pójść, ale w miarę upływu czasu wiedziałem, że chcę kontynuować tę “joyride”. Chcę podtrzymywać dziedzictwo Roxette – podsumował Per Gessle.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!