Killing Joke wydaje „Lord of Chaos” na LP

„Lord of Chaos” to pierwszy, nowy materiał Killing Joke od 7 lat, na dodatek nagrany w oryginalnym składzie. EP-ka stanowi powrót do korzeni i bardziej punkowego stylu kapeli, przepełnionego surowym gniewem i dokumentującego burzliwe czasy, w których przyszło nam żyć. Wydawnictwo jest już dostępne na LP, w kilku formatach.

Formaty LP (w tym przezroczyste i ciemnozielone) można kupić tutaj.
Poza dwoma nowymi nagraniami wyprodukowanymi przez zespół, a zmiksowanymi przez Toma Dalgety’ego (Ghost, Pixies), wydawnictwo zawiera nowe wersje dwóch utworów z ostatniego albumu Brytyjczyków „Pylon” (2015) – „Big Buzz” i „Delete”. Pierwszy doczekał się nowego miksu autorstwa Dalgety’ego i Nicka Evansa, drugi zyskał dubową oprawę Youtha z Killing Joke.

Okładkę “Lord of Chaos” przygotował Mike Coles, odpowiedzialny za niektóre z najsłynniejszych grafik kapeli.
Killing Joke to angielska post-punkowa kapela, której początki sięgają końca lat 70. Zespół miał znaczący wpływ na rozwój industrialu, wprowadzając do swojej muzyki elementy elektroniki, synth-popu czy rocka gotyckiego. Do inspiracji Killing Joke przyznają się muzycy takich zespołów jak Metallica, Nirvana, Nine Inch Nails czy Soundgarden.
W bogatej dyskografii grupy najwyżej cenione pozycje to te najbardziej alternatywne, bezkompromisowe czy wręcz bliskie do metalu, jak genialna „Pandemonium”, „Extremities, Dirt And Various Repressed Emotions” czy nagrana z Dave’em Grohlem za perkusją „Killing Joke”. Największy sukces formacja odniosła dzięki płycie „Night Time” i singlowi „Love Like Blood”.
Lista utworów:
1 Lord of Chaos
2 Total
3 Big Buzz (Motorcade Mix)
4 Delete In Dub (Youth’s Disco 45 Dystopian Dub)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!