Lifeforce wydaje apotetyczny „Apokalipsis”, długo oczekiwany drugi album studyjny, upamiętniający 20-lecie zespołu

Siedemnaście lat to czas, w którym fani brazylijskiego metalowego zespołu Lifeforce czekali na „Apokalipsis”, drugi pełnometrażowy album studyjny zespołu, wydany 29 września 2022 roku. W tym okresie wiele trudności niemal doprowadziło zespół do końca, będąc całkowicie nieaktywny przez długi czas, ale nawet po trzech zmianach wokalisty dopiero podczas nagrywania tego albumu, wśród wielu innych pokonanych przeszkód, upór założyciela i obecnego menedżera zespołu, Alexandre Lopesa, oraz jego obecnych partnerów Lifeforce sprawił, że było to długo oczekiwane. Możliwa chwila.

Posłuchaj albumu „Apokalipsis”:

Obecnie Lifeforce tworzą wokalista Julliano Barcellos, gitarzysta Júnior Comper, basista Diego Skda, klawiszowiec Matheus Cutini i perkusista Gustavo Bride. Alexandre Lopes, członek-założyciel zespołu, który już wcześniej grał na gitarze i basie, obecnie kontynuuje pracę za kulisami jako menedżer Lifeforce i skomentował to długo oczekiwane wydawnictwo:

„Wydanie „Apokalipsis” jest dowodem na to, że Lifeforce jest silniejsze i bardziej żywe niż kiedykolwiek. Wszystkie trudy, przez które przeszliśmy, aby tu dotrzeć, sprawiły, że ten moment stał się jeszcze bardziej celebrowany i cenny dla nas i dla wszystkich, którzy tak długo czekali na nowy pracowaliśmy od nas. Trzykrotnie zmienialiśmy wokalistów, nadeszła pandemia, było wiele trudności z produkcją albumu, ale nadal jest, dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić i dużo słuchać”.

Klawiszowiec Matheus Cutini dodał:

“Ten album jest wynikiem dużej cierpliwości i wytrwałości. Wydanie “Apokalipsis” to nie tylko prezent dla naszych fanów, ale także dla nas, którzy poświęcają tyle czasu i wysiłku, aby ta praca była jak najlepsza być może, osiągając kulminację tych 20 lat trajektorii Lifeforce”.

Album został wyprodukowany przez samo Lifeforce, a grafika autorstwa Aurélio Lary z Designlara Artwork. „Apokalipsis” to album konceptualny, który bez żadnego religijnego czy doktrynalnego aspektu w swojej propozycji, podejmuje tematem narrację w pierwszej osobie postaci, która przeżywa wydarzenia opisane w księdze Objawienia Biblii Chrześcijańskiej, podzielonej na 12 części , które odpowiadają każdemu z utworów na albumie, z wyjątkiem utworu „Black Books”, który zajmuje się pokrewną tematyką.

Lifeforce powstało w Brazylii w 2003 roku, mając już zatytułowaną płytę studyjną, wydaną w 2005 roku, a teraz, po definitywnym ugruntowaniu swojego powstania i celu, wrócili do studia, aby nagrać swój drugi album. Muzyka zespołu jest jeszcze bardziej dopracowana i dojrzała niż wcześniej, brzmi coraz ciężej, łącząc złożoność i wirtuozerię Prog Metalu ze spontanicznością i energią tradycyjnego Heavy Metalu, z głównymi wpływami takich zespołów jak Judas Priest, Iron Maiden, Kiss, Helloween , Teatr akceptacji i marzeń.

Tracklist:

1 – At the End of Times
2 – Sounds of War
3 – Son of Desolation
4 – Armageddon
5 – New World Order
6 – Black Books
7 – Endless Prelude
8 – Edge of Total Chaos
9 – Broken Promises
10 – God’s Wrath
11 – Knights of Apocalypse
12 – Burning Star
13 – Millennium
14 – Revelations

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!