Eivør wystąpiła w Poznaniu

Eivør charakterystyczna wokalistka o wyrazistym głosie wystąpiła na 3 koncertach w Polsce, w tym 2.10.2022 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Pochodząca z Wysp Owczych artystka doskonale radzi sobie w muzyce rockowej, folkowej, jazzie nawet w muzyce poważnej.

Wokalistka cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Świadczy o tym fakt, że prawie wszystkie jej koncerty w naszym kraju wyprzedają się, a nawet jeśli nie, to i tak kluby są w większości wypełnione słuchaczami. Poznański koncert wyprzedał się kilka dni przed datą wydarzenia.

EIVØR to artystka której wrażliwość wyrosła z dzikości natury i żywiołów. Urodzona i wychowana w Syðrugøta, liczącej niewiele ponad 400 osób społeczności na jednej z północnych Wysp Owczych, wokalistka i autorka tekstów dorastała w otoczeniu surowego, wietrznego krajobrazu i północnego Atlantyku – niespokojnego tła, które miało głęboki wpływ muzykę, którą tworzy.

Z dziesięcioma albumami studyjnymi na koncie i długą listą kolaboracji z takimi artystami jak m.in. Àsgeir, John Grant, Einar Selvik (Wardruna) i Dan Heath (Lana Del Ray), Eivør to z pewnością jedna z najbardziej eklektycznych artystek Skandynawii. Zdobywczyni Nordic Council Music 2021, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Icelandic Music Price, Eivør jest także współautorką ścieżki dźwiękowej do wszystkich sezonów flagowego serialu Netflix, “The Last Kingdom”, w którym również możemy zobaczyć ją na ekranie.

Podczas tegorocznej trasy koncertowej Eivør zaprezentowała przekrojowy materiał ze swojej bogatej dyskografii; nie zabrakło utworów z ostatniej, wydanej w 2020 roku płyty “Segl” oraz muzyki filmowej.

Absolutnie niezwykłymi momentami podczas występów Eivør są te, kiedy gra na swoim ręcznie wytworzonym, szamańskim bębnie. A te następują podczas piosenek „Salt” oraz „Trøllabundin„.

Jako support farerskiej wokalistki zaprezentowała się jej siostra, Elinborg.

Elinborg / fot. Karolina Kiraga-Rychter

Eivør / fot. Karolina Kiraga-Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!