Premiera albumu „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”

„Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” to muzyczny hołd dla niekwestionowanej Ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Album trafił dziś na półki sklepowe i do serwisów streamingowych.

Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas sponsorowanej przez markę Żywiec, tegorocznej trasy Męskiego Grania, na której pojawił się prezentowany w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wyjątkowy program muzyczny „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Seria koncertów była ogromnym sukcesem, dowodem na to, że prawdziwe przeboje i charyzma Krawczyka nadal inspirują młode pokolenie artystów. Publiczność żywiołowo reagowała na kolejne wykonania i tysiące widzów na koncertach wspólnie z artystami na scenie śpiewało znane wszystkim słowa takich piosenek jak „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”, „Bo jesteś Ty” czy „Parostatek”.
Piosenki te w nowej oprawie muzycznej przygotowanej przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego brzmią odkrywczo i nowocześnie. Tak o zetknięciu z tym repertuarem mówi on sam: „Bardzo szanuję twórczość pana Krzysztofa. W każdym jego wersie i w każdej melodii czuć bowiem, że kochał życie, kochał się bawić i kochał ludzi. To wszystko słychać w tych piosenkach i to był piękny punkt wyjścia do mojej pracy nad odświeżeniem ich aranżacji.”
Nowe wykonania powstały z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na te kultowe kompozycje. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób budują swoim głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Filtrują śpiewane przez siebie piosenki przez pryzmat swojego talentu, wrażliwość muzyczną i energię sceniczną. Tę energię ze sceny czuć także i na samej płycie!
Albumowi towarzyszy premierowa publikacja video do koncertowego wykonu Piotra Zioły i piosenki „Ostatni raz zatańczysz ze mną” z finałowego koncertu w Żywcu. Wykonanie to poprzez wyjątkową aranżację i wokal Solisty stało się dramatyczniejsze i mocniejsze w swoim przekazie od samego oryginału. Jest to drugie video, które promuje album – tydzień temu ukazał się teledysk „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” braci Kacperczyk.

Na płycie znajdują się wykonania takich artystów jak Maciej Maleńczuk, Błażej Król, Natalia Szroeder, Igo, Kacperczyk, Artur Rojek, Skubas, Natalia Grosiak, Jarecki, Baasch, Maciej Musiałowski, Piotr Zioła, Jucho. W wersji cyfrowej albumu dodatkowo pojawiają się nagrania Grubsona oraz duetu Miuosh&Marcelina.

Tracklista CD:
1. Intro
2. Chciałem być – Maciej Maleńczuk
3. Bo jesteś Ty – Błażej Król feat. Natalia Szroeder
4. Mój przyjacielu – Igo
5. Pamiętam Ciebie z tamtych lat – Kacperczyk
6. Ostatni taniec – Artur Rojek
7. Bezsenni – Skubas feat. Natalia Grosiak
8. To co dał nam świat – Jarecki
9. Byle było tak – Kacperczyk
10. Przy mnie bądź – Baasch
11. Parostatek – Maciej Musiałowski
12. Ostatni raz zatańczysz ze mną – Piotr Zioła
13. Rysunek na szkle – Jucho

Tracklista edycji digitalowej:
1. Intro
2. Chciałem być – Maciej Maleńczuk
3. Bo jesteś Ty – Błażej Król feat. Natalia Szroeder
4. Mój przyjacielu – Igo
5. Pamiętam Ciebie z tamtych lat – Kacperczyk
6. Ostatni taniec – Artur Rojek
7. Bezsenni – Skubas feat. Natalia Grosiak
8. To co dał nam świat – Jarecki
9. Byle było tak – Kacperczyk
10. Parostatek – Maciej Musiałowski
11. Ostatni raz zatańczysz ze mną – Piotr Zioła
12. Rysunek na szkle – Jucho
13. Mój Przyjacielu – Grubson
14. Bezsenni – Miuosh feat. Marcelina

Projekt okładki płyty bazuje na popularnym muralu autorstwa Bruna Neuhamera, który powstał w Opolu w ramach trasy Muzycznych Murali.
Ten album to wyjątkowy powrót do kultowego repertuaru legendarnego artysty, który w nowej odsłonie wydobywa z niego jego uniwersalny wydźwięk i przesłanie.
Product Shot - Tribute to Krzysztof Krawczyk - Urbański Orkiestra i Goście BOX.jpg
W sprzedaży dostępny jest również specjalny box dla fanów Krzysztofa Krawczyka, w skład którego wchodzą:
– płyta CD
– koszulka w kolaboracji z Prosto
– naklejki
– plakat
– 3 pocztówki (z autografami Artystów)
– karty do gry
Koszulki są również dostępne na stronie Prosto.
Zapraszamy w tę na nowo odkrytą i sentymentalną podróż!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!