Wkraczamy w „Lata Dwudzieste” Dawida Podsiadło!

Artysta zapowiada swój czwarty, studyjny album singlem „To co masz Ty!”

21 października ukaże się czwarta studyjna płyta Dawida Podsiadło, wyprodukowana we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w zespole Dawida.
Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów, czego najlepszym przykładem jest opublikowany już utwór „POST”. Problemy mikroświata, osobiste rozterki, ale i spojrzenie na to, co dzieje się na świecie. O tym będzie album „Lata Dwudzieste”.
Dawid:
„Lata XXte to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę.

Jeśli chodzi o liczby to „Lata Dwudzieste” są moim czwartym albumem studyjnym. Wydawane chwilę przed dziesiątą rocznicą działalności. Na moment przed moją trzydziestką. Ale to też pierwszy album, który wydajemy pod własnym szyldem. Pur Pur.

Ale to także być może ostatnie lata dwudzieste naszej cywilizacji. Poprzednim razem, na osi czasu najtragiczniejsze wydarzenia w naszej historii (jeśli chodzi o to, co człowiek może zrobić drugiemu człowiekowi) były jeszcze przed nami. Mam wrażenie, że scenariusz na najbliższe lata, na poziomie szkicu, wygląda podobnie. Oprócz tego, że walczymy ze sobą, to postanowiliśmy kompletnie ignorować środowisko, w którym bawimy się w garnitury i ustawy. Oby to były tylko chmury na horyzoncie, ale ja nie lubię myśleć o tym, co czeka nas w najbliższej przyszłości.

Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych.”

„To co masz Ty!” jest drugim singlem zwiastującym nadchodzący krążek. W najnowszym klipie Dawida w główną rolę zakochanego stalkera wcielił się Piotr Trojan. „Jestem pod wielkim wrażeniem talentu Piotrka – opowiada reżyser teledysku, Filip Załuska – pięknie oddał nadwrażliwość głównej postaci, bez grama fałszu. Zależało mi, aby klip był bardzo emocjonalny, posiłkował się naszą wrażliwością przy jego odbiorze, ale jednocześnie był trochę wyzwaniem dla widza i zawieszał w powietrzu pytanie, o to co jest realne, a co nie.”

To nie pierwsze spotkanie Trojana z Podsiadło. Znajomość artystów rozpoczęła się na planie filmu „Johnny”, który króluje obecnie w polskim boxoffice – zgromadziwszy dotychczas przed wielkim ekranem ponad 300 tysięcy widzów! Piotr zagrał pierwszoplanową rolę, a Dawid po raz drugi został koproducentem pełnometrażowego filmu. Reżyserem „Johnny’ego” oraz twórcą nieujawnionej jeszcze okładki albumu „Lata Dwudzieste” jest Daniel Jaroszek.

288658687_567410831419804_8129128912386789266_n.jpg

Obecnie Dawid wraz z zespołem przygotowuje się do trasy koncertowej – PostProdukcja Tour, która rusza już 30 października i obejmuje dziewięć koncertów, na których zostanie zaprezentowany nowy materiał. „Lata Dwudzieste”, trasa koncertowa oraz współprodukcja filmu to nie jedyne projekty, w których uczestniczył ostatnio artysta.
We wrześniu ukazał się anglojęzyczny utwór Dawida – „Let You Down”, wyprodukowany przez Akirę Yamaokę (Silent Hill). Piosenka zamykała każdy z odcinków epickiego serialu anime „Cyberpunk: Edgerunners”. Historia o dzieciaku ulicy, który próbuje przetrwać w niepokojącym, mającym obsesję na punkcie technologii i modyfikacji ciała, mieście stała się ogromnym hitem na całym świecie.
Sukces serialu Netfliksa i CD Projektu oraz towarzyszącej mu ścieżki dźwiękowej, przyczynił się także do kolejnego imponującego osiągnięcia w karierze dwudziestoparolatka. Dawid jest obecnie najczęściej słuchanym polskim artystą na Spotify (ponad 2,4 miliona słuchaczy miesięcznie), choć jego ostatni, pełnoprawny album został wydany w 2018 roku.
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/435276/c1f5103015af0e26343eaf8689c02d57.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!